Acasa » Alte Sporturi » Handbal » HCM Constanța a câștigat Supercupa României la handbal masculin

HCM Constanța a câștigat Supercupa României la handbal masculin

Campioana HCM Constanța a câștigat Supercupa României la handbal masculin, după ce a învins, marți, la Brașov, vicecampioana Știința Bacău, scor 24-21 (13-11), transmite corespondentul MEDIAFAX.
HCM Constanța a câștigat Supercupa României la handbal masculin

UPDATE Știința a contestat dreptul de joc al pivotului Rakcevic, de la HCM Constanța, după ce clubul de la malul mării nu ar fi plătit cota pentru folosirea sa către FRH. Astfel, campioana României ar putea pierde trofeul la masa verde.


Campioana HCM Constanța a câștigat Supercupa României la handbal masculin, după ce a învins, marți, la Brașov, vicecampioana Știința Bacău, scor 24-21 (13-11), transmite corespondentul MEDIAFAX.

Jucătorul meciului a fost desemnat portarul Ionuț Rudi Stănescu.

HCM Constanța a cucerit în 2014 atât titlul de campioană, cât și Cupa României, astfel că a jucat în Supercupă cu vicecampioana Știința Bacău.

Meciul feminin din Supercupă va avea loc de la ora 19.45, între campioana HCM Baia Mare și HCM Roman.

În sezonul trecut, la București, Supercupa României la masculin a fost cucerită de HCM Constanța, tot după o dispută cu Știința Bacău, iar la feminin, trofeul a revenit formației HCM Baia Mare, care a învins echipa „U” Jolidon Cluj.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]