Acasa » Alte Sporturi » Handbal » HCM Baia Mare câștigă în deplasare cu Zalău și continuă să fie lider

HCM Baia Mare câștigă în deplasare cu Zalău și continuă să fie lider

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare a învins, marți, în deplasare, formația HC Zalău, cu scorul de 33-21 (17-8), în primul meci din etapa a XVIII-a a Ligii Naționale și continuă să fie liderul clasamentului, cu 51 puncte.
HCM Baia Mare câștigă în deplasare cu Zalău și continuă să fie lider

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare a învins, marți, în deplasare, formația HC Zalău, cu scorul de 33-21 (17-8), în primul meci din etapa a XVIII-a a Ligii Naționale și continuă să fie liderul clasamentului, cu 51 puncte.

La rândul său, formația HC Zalău, antrenată de Gheorghe Tadici, rămâne cu 28 de puncte, temporar pe locul 5, până la jucarea celorlalte meciuri din cadrul etapei a XVIII-a.

Acestea sunt programate, miercuri, după următorul program: CSM Cetate Deva – Dunărea Brăila, „U” Jolidon Cluj – Universitatea Neptun Constanța, SCM Craiova – HCM Râmnicu Vâlcea, Corona Brașov – CSM Ploiești și HCM Roman – CSM București.

Etapa a XIX-a programează partide între 22 și 24 februarie.

În afara rundei de la finalul săptămânii mai sunt trei etape din retur, în 1, 8 și 15 martie, după care primele șase clasate vor juca în play-off, iar ultimele șase clasate în play-out-ul Ligii Naționale.

Primele meciuri din această fază a campionatului vor avea loc în 4 mai.

Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]