Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Dinamo, medalie de bronz în Liga Națională de handbal masculin

Dinamo, medalie de bronz în Liga Națională de handbal masculin

Echipa de handbal masculin Dinamo București a câștigat joi, pe teren propriu, medalia de bronz a Ligii Naționale, după ce a învins formația Potaissa Turda, cu scorul de 41-24 (21-10), în cea de-a doua partidă din trei programate în finala mică.
Dinamo, medalie de bronz în Liga Națională de handbal masculin

Echipa de handbal masculin Dinamo București a câștigat joi, pe teren propriu, medalia de bronz a Ligii Naționale, după ce a învins formația Potaissa Turda, cu scorul de 41-24 (21-10), în cea de-a doua partidă din trei programate în finala mică.

În primul meci al finalei mici, disputat sâmbătă, la Turda, Dinamo s-a impus cu scorul de 35-26 (18-12), iar succesul de atunci, cumulat cu cel de joi, duc scorul general la 2-0, Dinamo cucerind astfel medalia de bronz a sezonului.

Titlul național în 2015 a fost câștigat de Minaur Baia Mare, care a învins în două meciuri, din trei programate în finala mare, formația CSM București.

Astfel, Minaur Baia Mare va reprezenta România în sezonul viitor al Ligii Campionilor.

Mediafax

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]