Clasamentul în Liga Zimbrilor la handbal masculin, la sfârşitul sezonului regulat 2016-2017 şi în play-out. Ultimele meciuri şi rezultatele complete

30 apr 2017 89653 afişări Handbal
Clasamentul în Liga Zimbrilor la handbal masculin, la sfârşitul sezonului regulat 2016-2017 şi în play-out. Ultimele meciuri şi rezultatele complete

ULTIMELE REZULTATE DIN PLAY-OFF ŞI PLAY-OUT

Play-out, etapa a 5-a

CSM Făgăraş - CSM Focşani 21-19

CSM Satu Mare - CSU Suceava 31-25

Clasament: 1. Steaua - 27 p, 2. Suceava - 24 p, 3. Focşani - 19 p, 4. Făgăraş - 13 p, 5. Satu Mare - 4 p.

Toate rezultatele înregistrate în play-off şi play-out 

Play-off, turul 1

Dinamo Bucureşti - Dunărea Călăraşi 31-26

CSM Bucureşti - HC Vaslui 27-24

Potaissa Turda - Poli Timişoara 31-22

HC Odorhei - HCDS Constanţa 27-22

Dunărea Călăraşi - Dinamo 21-23 (0-2 la general)

HC Vaslui - CSM Bucureşti 27-30 (0-2 la general)

Poli Timişoara - Potaissa Turda 30-29

HCDS Constanţa - HC Odorhei 28-27

Play-out, turul 2

Locurile 1-4

Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanţa 27-19

HCDS Constanţa - Dinamo 27-25

Locurile 5-8

HC Odorhei - Dunărea Călăraşi 29-26

HC Vaslui - Poli Timişoara 28-27

Poli Timişoara - HC Vaslui 33-28

Dunărea Călăraşi - HC Odorhei 30-26

Etapa 1

Steaua - CSM Făgăraş 30-23

CSM Focşani - CSM Satu Mare 25-21

Etapa a 2-a

CSM Satu Mare - Steaua 23-24

CSU Suceava - CSM Focşani 19-18

Etapa a 3-a

Steaua - CSU Suceava 39-27

CSM Făgăraş - CSU Suceava 24-23

Etapa a 4-a

CSU Suceava - CSM Făgăraş 24-18

CSM Focşani - Steaua 20-27

CLASAMENT LIGA ZIMBRILOR, HANDBAL MASCULIN - EDIŢIA 2016-2017, sezon regulat

LocEchipaMVEÎGMGPPuncte
1Dinamo24  192375365359
2Potaissa Turda24  172570966153
3CSM Bucureşti24  171668359352
4HC Odorhei24  155471664550
5HCDS Constanţa24  142867962244
6HC Vaslui24  1211260663937
7Poli Timişoara24  105962560135
8Dunărea Călăraşi24   951064465832
9CSU Suceava24  1001462363330
10Steaua24   851160760929
11CSM Focşani24   621659365520
12CSM Făgăraş24   21215506907
13CSM Satu Mare24   11225797084
14HC Adrian Petrea Reşiţa0   000000
  • Echipele clasate pe locurile 1-8 la sfârşitul sezonului regular s-au calificat în play-off (sferturi, semifinale, finale, jocuri după sistemul cel mai bun din trei partide)
  • Echipele clasate pe locurile 9-13 la sfârşitul sezonului regular evoluează în play-out
  • HC Adrian Petrea Resita s-a retras din campionat după etapa a 16-a

Etapa 1

  • HC Dobrogea Sud Constanţa - Poli Timişoara 25-26
  • Dinamo Bucureşti - CSM Satu Mare 34-27
  • CSM Focşani - Steaua 29-29
  • Adrian Petrea Reşiţa - HC Odorhei 25-26
  • CSU Suceava - CSM Făgăraş 29-22
  • HC Vaslui - Potaissa Turda 28-45
  • Dunărea Călăraşi - CSM Bucureşti 28-34

Etapa a 2-a

  • CSM Bucureşti - HC Vaslui 25-26
  • HC Odorhei - Steaua 32-26
  • Poli Timişoara - Dunărea Călăraşi 24-25
  • CSM Satu Mare - CSM Focşani 26-30
  • Adrian Petrea Reşiţa - CSU Suceava 26-24
  • CSM Făgăraş - HCDS Constanţa 22-33
  • Potaissa Turda - Dinamo Bucureşti 31-36

Etapa a 3-a

  • Dinamo Bucureşti - CSM Bucureşti 28-27
  • Dunărea Călăraşi - CSM Făgăraş 32-24
  • HCDS Constanţa - Adrian Petrea Reşiţa 30-22
  • Steaua Bucureşti - CSM Satu Mare 35-27
  • CSU Suceava - HC Odorhei 28-29
  • CSM Focşani - Potaissa Turda 19-25
  • HC Vaslui - Poli Timişoara 32-29

Etapa a 4-a

  • Potaissa Turda – Steaua 33-26
  • Adrian Petrea Reşiţa – Dunărea Călăraşi 27-17
  • HC Odorhei – CSM Satu Mare 29-23
  • CSU Suceava – HC Dobrogea Sud Constanţa 28-35
  • Politehnica Timişoara – Dinamo Bucureşti 33-34
  • CSM Făgăraş – HC Vaslui 18-22
  • CSM Bucureşti – CSM Făgăraş 33-22

Etapa a 5-a

  • Dinamo - CSM Făgăraş 36-24
  • Steaua - CSM Bucureşti 30-28
  • CSM Satu Mare - Potaissa Turda 24-29
  • Dunărea Călăraşi - CSU Suceava 26-30
  • HCDS Constanţa - HC Odorhei 31-30
  • CSM Focşani - Poli Timişoara 26-26
  • HC Vaslui - Adrian Petrea Reşiţa 32-23

Etapa a 6-a

  • CSU Suceava - HC Vaslui 23-19
  • HCDS Constanţa - Dunărea Călăraşi 25-22
  • HC Odorhei - Potaissa Turda 31-31
  • CSM Bucureşti - CSM Satu Mare 32-25
  • CSM Făgăraş - CSM Focşani 23-26
  • Politehnica Timişoara - Steaua 26-26
  • HC Adrian Petrea Reşiţa - Dinamo 33-33

Etapa a 7-a

  • Potaissa Turda - CSM Bucureşti 32-26
  • Dinamo - CSU Suceava 29-28
  • CSM Satu Mare - Poli Timişoara 22-23
  • Dunărea Călăraşi - HC Odorhei 24-25
  • HC Vaslui - HCDS Constanţa 24-26
  • CSM Focşani - Adrian Petrea Reşiţa 27-20
  • Steaua Bucureşti - CSM Făgăraş 26-20

Etapa a 8-a

  • HC Odorhei - CSM Bucureşti 26-25
  • CSM Făgăraş - CSM Satu Mare 25-18
  • Dunărea Călăraşi - HC Vaslui 34-32
  • Politehnica Timişoara - Potaissa Turda 28-20
  • CSU Suceava - CSM Focşani 27-25
  • HCDS Constanţa - Dinamo 32-29
  • Adrian Petrea Reşiţa - Steaua 25-28

Etapa a 9-a

  • Dinamo Bucureşti - Dunărea Călăraşi 32-28
  • HC Vaslui - HC Odorhei 31-26
  • Potaissa Turda - CSM Făgăraş 29-24
  • CSM Bucureşti - Politehnica Timişoara 20-19
  • CSM Focşani - HC Dobrogea Sud Constanţa 21-30
  • CSM Satu Mare - HC Adrian Petrea Reşiţa 31-24
  • Steaua Bucureşti - CSU Suceava 29-23

Etapa a 10-a

  • HC Adrian Petrea Reşiţa - Potaissa Turda 23-37
  • CSM Făgăraş - CSM Bucureşti 16-26
  • CSU Suceava - CSM Satu Mare 37-31
  • HC Dobrogea Sud Constanţa - Steaua 28-23
  • HC Vaslui - Dinamo 22-34
  • HC Odorhei - Politehnica Timişoara 24-23
  • Dunărea Călăraşi - CSM Focşani 29-24

Etapa a 11-a

  • Dinamo - HC Odorhei 27-27
  • Politehnica Timişoara - CSM Făgăraş 27-20
  • Potaissa Turda - CSU Suceava 32-30
  • CSM Focşani - HC Vaslui 25-29
  • Steaua - Dunărea Călăraşi 28-28
  • CSM Bucureşti - HC Adrian Petrea Reşiţa 27-24
  • CSM Satu Mare - HCDS Constanţa 20-29

Etapa a 12-a

  • HC Adrian Petrea Reşiţa - Poli Timişoara 25-25
  • HC Odorhei - CSM Făgăraş 34-22
  • CSU Suceava - CSM Bucureşti 24-29
  • HC Vaslui - Steaua Bucureşti 26-25
  • Dunărea Călăraşi - CSM Satu Mare 24-27
  • HC Dobrogea Sud Constanţa - Potaissa Turda 37-28
  • Dinamo Bucureşti - CSM Focşani 33-30

Etapa a 13-a

  • Potaissa Turda - Dunărea Călăraşi 34-31
  • CSM Bucureşti - HCDS Constanţa 28-24
  • Steaua - Dinamo 19-22
  • CSM Făgăraş - HC Adrian Petrea Reşiţa 25-23
  • CSM Focşani - HC Odorhei 25-27
  • CSM Satu Mare - HC Vaslui 24-25
  • Poli Timişoara - CSU Suceava 33-25

Etapa a 14-a

  • CSM Bucureşti - Dunărea Călăraşi 34-27
  • Poli Timişoara - HCDS Constanţa 19-19
  • Steaua - CSM Focşani 27-22 
  • CSM Făgăraş - CSU Suceava 25-28
  • CSM Satu Mare - Dinamo 27-41
  • HC Odorhei - Adrian Petrea Reşiţa 26-16
  • Potaissa Turda - HC Vaslui 33-27

Etapa a 15-a

  • CSU Suceava  - Adrian Petrea Reşiţa 27-25
  • Dinamo Bucureşti - Potaissa Turda 39-23
  • HC Vaslui - CSM Bucureşti 22-27
  • CSM Focşani - CSM Satu Mare 26-23
  • Steaua Bucureşti - HC Odorhei 30-27
  • Dunărea Călăraşi - Poli Timişoara 28-28
  • Dobrogea Sud Constanţa - CSM Făgăraş 30-26

Etapa a 16-a

  • Poli Timişoara - HC Vaslui 30-25
  • CSM Satu Mare - Steaua 25-25
  • CSM Bucureşti - Dinamo 32-33
  • Adrian Petrea Reşiţa - HC Dobrogea Sud Constanţa 24-33
  • CSM Făgăraş - Dunărea Călăraşi 23-24
  • Potaissa Turda - CSM Focşani 32-21
  • HC Odorhei - CSU Suceava 31-26

Înaintea etapei a 17-a, HC Adrian Petrea s-a retras din campionat. FRH i-a anulat toate rezultatele.

Etapa a 17-a

  • Steaua - Potaissa Turda 23-24
  • Dunărea Călăraşi - Adrian Petrea Reşiţa 10-0
  • CSM Focşani - CSM Bucureşti 24-33
  • CSM Satu Mare - HC Odorhei 28-37
  • HC Vaslui - CSM Făgăraş 29-26
  • Dinamo - Poli Timişoara 27-19
  • HCDS Constanţa - CSU Suceava 23-21

Etapa a 18-a

  • Potaissa Turda – CSM Satu Mare 26-23
  • CSM Făgăraş – Dinamo 25-33
  • Poli Timişoara – CSM Focşani 25-22
  • CSU Suceava – Dunărea Călăraşi 25-26
  • HC Odorhei – HCDS Constanţa 31-27
  • CSM Bucureşti – Steaua 24-19

Etapa a 19-a

  • Steaua - Poli Timişoara 15-20
  • CSM Satu Mare - CSM Bucureşti 24-28
  • Potaissa Turda - HC Odorhei 29-28
  • HC Vaslui - CSU Suceava 20-21
  • Dunărea Călăraşi - Dobrogea Sud Constanţa 25-24
  • CSM Focşani - CSM Făgăraş 29-19

Etapa a 20-a

  • CSM Bucureşti - Potaissa Turda 30-24
  • Poli Timişoara - CSM Satu Mare 31-23
  • HC Odorhei - Dunărea Călăraşi 32-32
  • CSU Suceava - Dinamo 29-34
  • CSM Făgăraş - Steaua 24-24
  • Dobrogea Sud Constanţa - HC Vaslui 24-24

Etapa a 21-a

  • CSM Bucureşti - HC Odorhei 29-29
  • CSM Satu Mare - CSM Făgăraş 25-26
  • Potaissa Turda - Poli Timişoara 31-25
  • HC Vaslui - Dunărea Călăraşi 23-19
  • CSM Focşani - CSU Suceava 23-20
  • Dinamo Bucureşti - HCDS Constanţa 34-28

Etapa a 22-a

  • CSU Suceava - Steaua 21-19
  • HC Odorhei - HC Vaslui 30-22
  • Dunărea Călăraşi - Dinamo 29-29
  • HCDS Constanţa - CSM Focşani 33-26
  • CSM Făgăraş - Potaissa Turda 26-32
  • Poli Timişoara - CSM Bucureşti 25-26

Etapa a 23-a

  • CSM Satu Mare - CSU Suceava 23-27
  • Dinamo Bucureşti - HC Vaslui 31-28
  • Poli Timişoara - HC Odorhei 31-31
  • CSM Focşani - Dunărea Călăraşi 23-21
  • Steaua - HCDS Constanţa 30-27
  • CSM Bucureşti - CSM Făgăraş 34-23

Etapa a 24-a

  • CSU Suceava - Potaissa Turda 23-24
  • HC Dobrogea Sud Constanţa - CSM Satu Mare 37-26
  • Dunărea Călăraşi - Steaua 29-26
  • CSM Făgăraş - Poli Timişoara 25-28
  • HC Vaslui - CSM Focşani 24-23
  • HC Odorhei - Dinamo 30-27

Etapa a 25-a

  • Potaissa Turda - HC Dobrogea Sud Constanţa 35-29
  • Steaua - HC Vaslui 18-20
  • CSM Focşani - Dinamo 26-27
  • CSM Făgăraş - HC Odorhei 22-36
  • CSM Satu Mare - Dunărea Călăraşi 25-26
  • CSM Bucureşti - CSU Suceava 29-20

Etapa a 26-a

  • Dunărea Călăraşi - Potaissa Turda 27-27
  • Dinamo Bucureşti - Steaua 24-29
  • HCDS Constanţa - CSM Bucureşti 23-24
  • HC Vaslui - CSM Satu Mare 26-23
  • CSU Suceava - Poli Timişoara 30-27
  • HC Odorhei - CSM Focşani 33-26
Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.