Diana Bulimar și Laura Jurcă vor concura la toate aparatele la Campionatele Europene

Diana Bulimar și Laura Jurcă vor reprezenta România la toate aparatele la Campionatele Europene de gimnastică artistică de la Montpellier, se arată pe pagina oficială de Facebook a Lotului Feminin.
Diana Bulimar și Laura Jurcă vor concura la toate aparatele la Campionatele Europene

Diana Bulimar și Laura Jurcă vor reprezenta România la toate aparatele la Campionatele Europene de gimnastică artistică de la Montpellier, se arată pe pagina oficială de Facebook a Lotului Feminin.

„Ultimul antrenament înainte de calificări. Fetele nostre și-au repetat integralele și sunt gata. Diana Bulimar și Laura Jurcă vor evolua la toate aparatele, iar Andreea Munteanu la bârnă și sol, în timp ce Andreea Iridon va fi la paralele și bârnă. Mâine (n.r. – miercuri) e zi de concurs, tare, fetele‬!”, este mesajul de pe pagina citată, unde sunt postate și fotografii de la ultima ședință de pregătire a reprezentantelor României.

Campionatele Europene de la Montpellier încep miercuri, când se vor desfășura calificările pentru concursul feminin, și se încheie cu finalele pe aparate de duminică. Programul complet al competiției este următorul: miercuri – calificări feminin, joi – calificări masculin, vineri – finale concurs individual feminin și masculin, sâmbătă – finale aparate ziua I, duminică – finale aparate ziua a II-a.

La ediția din acest an a Campionatelor Europene vor participa 167 de sportivi din 38 țări în concursul masculin și 100 de gimnaste din 33 de țări în competiția feminină.

Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]