Mayweather trebuie să plătească 113.000 de dolari avocaților lui Manny Pacquiao

Pugilistul Floyd Mayweather, care nu s-a prezentat pentru o depoziție în cadrul procesului de calomnie intentat de Manny Pacquiao în 2011, a fost condamnat la plata a peste 100.000 de dolari, informează AFP.
Mayweather trebuie să plătească 113.000 de dolari avocaților lui Manny Pacquiao

Pugilistul Floyd Mayweather, care nu s-a prezentat pentru o depoziție în cadrul procesului de calomnie intentat de Manny Pacquiao în 2011, a fost condamnat la plata a peste 100.000 de dolari, informează AFP.

Judecătorul Larry Hicks a decis, miercuri, la Las Vegas, ca Mayweather să plătească 113.000 de dolari avocaților lui Pacquiao și 774 de dolari constând în cheltuieli de judecată, deoarece „a decis intenționat să nu meargă la tribunal pentru depoziție”.

Americanul fusese chemat pentru a da o declarație sub jurământ în cadrul procedurii judiciare deschise în 2009 de Pacquiao, după ce Mayweather și staful său au insinuat că filipinezul se dopează.

Avocații lui Mayweather au explicat absența clientului lor prin faptul că acesta avea nevoie să se concentreze înaintea unui meci cu Victor Ortiz.

Floyd Mayweather, în vârstă de 35 de ani, a executat până la 3 august o pedeapsă de peste două luni pentru violență conjugală.

Potrivit Forbes, Mayweather a fost în 2011 cel mai bine plătit sportiv din lume, cu venituri de aproximativ 85 de milioane de dolari.

Sursa: Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]