12 feb 2019 1797 afişări Baschet
Craiova s-a calificat în sferturile Cupei! Victorie categorică în returul cu Mediaş. Tabloul complet al competiţiei REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

SCM Craiova s-a calificat în sferturile Cupei României, la baschet masculin, după ce a învins marţi CSM Mediaş, scor 89-64. Oltenii au răsturnat eşecul din tur, scor 88-86. La pauza mare, Craiova a condus cu 53-30.

În sferturi s-au mai calificat: SCM Timişoara, BCMU Piteşti şi Dinamo Bucureşti. În această fază vor intra direct U-BT Cluj (n.r deţinătoarea trofeului), CSM Oradea, Steaua Bucureşti şi CSU Sibiu. Tragerea la sorţi pentru sferturi va avea loc miercuri, de la ora 11:00, la sediul federaţiei.

Partidele din sferturi vor avea loc pe 13 şi 20 martie. Final Four-ul e programat pentru 17 şi 18 aprilie.