Sezonul MotoGP a debutat în forță și la paddock-uri!**Ele sunt femeile care au ‘luminat’ seara cursei din Qatar

Prima cursă din sezonul 2011 de MotoGP a fost una a schimbărilor. La clasa „regină” piloții au concurat pe motociclete cu motoare de 1000 cmc, iar pe grila de start și-au găsit locul nume noi, majoritatea provenite de la Moto2. Cursa din Qatar, singura din calendarul MotoGP care se desfășoară în nocturnă, a fost câștigată de spaniolul Jorge Lorenzo (Yamaha Racing), în timp ce campionul mondial în exercițiu, Casey Stoner (Repsol Honda), a venit abia pe poziția a treia. Dincolo de evenimentele incitante din timpul cursei propriu-zise, un moment de atracție a fost constituit de intrarea pe pistă a celebrelor Paddock Girls, adică domnișoarele care țin umbrela sau bidoanele cu energizante pentru piloții fiecărei echipe. Iată o selecție a celor mai frumoase fete de pe circuitul Losail.

sursa foto: motogp.com

Publicat: 12 04. 2012, 19:00
Actualizat: 12 04. 2012, 19:11