Ana Maria Brânză a ocupat locul 5 la etapa de Cupă Mondială de la Buenos Aires

Spadasina Ana Maria Brânză a ocupat locul 5, la individual, la etapa de Cupă Mondială, ce a avut loc sâmbătă, la Buenos Aires. Ana a urcat în sferturile de finală, după ce le-a învins pe Anna Kun (Ungaria) 15-10, Tatiana Gudkova (Rusia), 15-8 și Tatiana Logunova, 15-10. Sportiva de la CSA Steaua a ratat calificarea în semifinale după ce a pierdut în fața sud-coreeancei Shin A Lam cu 15-12.
Ana Maria Brânză a ocupat locul 5  la etapa de Cupă Mondială de la Buenos Aires

Spadasina Ana Maria Brânză a ocupat locul 5, la individual, la cea de-a doua etapă de Cupă Mondială, ce a avut loc sâmbătă, la Buenos Aires. Ana a urcat în sferturile de finală, după ce le-a învins pe Anna Kun (Ungaria) 15-10, Tatiana Gudkova (Rusia), 15-8 și Tatiana Logunova, 15-10. Sportiva de la CSA Steaua a ratat calificarea în semifinale după ce a pierdut în fața sud-coreeancei Shin A Lam cu 15-12. Ana a venit după 10 zile de pauză și a concurat cu mână stângă nerefăcută, după accidentarea suferită la prima etapa de Cupă Mondială a anului, la Barcelona.

Celelalte reprezentante ale României au fost eliminate pe tabloul de 64, toate pierzând la o tușă meciurile. Astfel,  Simona Gherman a terminat pe locul 33, Simona Pop pe 41, Anca Măroiu pe locul 46 și Loredana Dinu pe locul 51

Rezultatele de pe tabloul de 64:
Simona Gherman – Juliana Revesz (Ungaria) 8-9
Anca Măroiu – Imke Duplitzer (Germania) 14-15
Simona Pop – Tatiana Gudkova (Rusia) 14-15
Loredana Dinu – Auriane Mallo (Franța) 14-15

 

România va concura duminică în concursul pe echipe. Fetele vor trage direct pe tabloul de 16 și vor întâlni învingătoarele dintre Venezuela și Taipei.

 

  • 158 de sportive participă la competiția din Barcelona
Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Victoria cu Anglia poate costa scump Argentina. FIFA analizează gestul jucătorilor
Mediafax
Scandal de zeci de mii de euro între o influenceriță și furnizorii ei de chinezării. Afacerea care trebuia să-i aducă profit s-a transformat într-un coșmar!
Cancan.ro
„Au vopsit locul peste noapte”. Pățania unui șofer care a parcat legal într-o destinație populară de vacanță, dar a fost amendat
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Alina Laufer după ce și-a făcut lifting facial! Nimeni nu o mai recunoaște: „Am apelat la această soluție. Sunt obsedată de perfecțiune”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă își duce BMW-ul în service: - Face un zgomot ciudat!
Râzi cu lacrimi
Care este diferența dintre praf de copt și bicarbonat de sodiu?
Descopera.ro
Pensia poate crește cu peste 800 de lei pe lună. Condiția pe care trebuie să o îndeplinești
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Experții avertizează: GTA VI poate daună vieții de cuplu
Go4Games
Tren de mare viteză, oprit de urgență pentru că s-a terminat… hârtia igienică. S-a întâmplat în Germania
Promotor.ro