Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Morientes: „Mă simt foarte tânăr!”

Morientes: „Mă simt foarte tânăr!”

Spaniolul Fernando Morientes, care s-a transferat în această vară la gruparea franceză Olympique Marseille, a declarat că este foarte fericit că va fi antrenat din nou de Didier Deschamps, tehnician cu care a mai lucrat și la AS Monaco.
Morientes: "Mă simt foarte tânăr!"

Spaniolul Fernando Morientes, care s-a transferat în această vară la gruparea franceză Olympique Marseille, a declarat că este foarte fericit că va fi antrenat din nou de Didier Deschamps, tehnician cu care a mai lucrat și la AS Monaco.

"Didier m-a sunat miercuri și lucrurile au demarat imediat, chiar dacă aveam și o altă ofertă. Îl cunosc foarte bine pe el, dar și clubul", a spus Morientes. 

Atacantul a fost transferat pe gratis de la Valencia și a semnat un contract pe un an cu posibilitate de prelungire.

"Am avut o perioadă mai dificilă la Valencia, deoare nu am jucat atât de des. După două luni de pauză îmi este mai greu, am nevoie de antrenamente și să-mi cunosc noii colegi, dar în două săptămâni mă voi simți mai bine. Am multă experiență, pe care o pot aduce pe teren și în vestiar. Mă simt foarte tânăr", a adăugat  Morientes.

Fernando Morientes a mai fost antrenat de tehnicianul francez în 2004. Fotbalistul spaniol în vârstă de 33 de ani a câștigat de trei ori Liga Campionilor în cei șapte ani în care a evoluat la Real Madrid.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]