Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Dragomir nu ia în serios acuzațiile lui Cîrțu la adresa lui Chivorchian:** „Prostii! Ce dovezi are?”

Dragomir nu ia în serios acuzațiile lui Cîrțu la adresa lui Chivorchian:** „Prostii! Ce dovezi are?”

Președintele LPF, Dumitru Dragomir, spune că nu va declanșa o anchetă pentru a analiza acuzațiile lui Sorin Cîrțu, care dezvăluise că în trecut Gheorghe Chivorchian i-a propus un aranjament: "Sunt prostii cele spuse de Sorin Cîrțu, ce probe are în sprijinul afirmațiilor sale? Nu cred într-o alianță pentru sprijinirea Oțelului, fiecare luptă pentru el", a spus Dumitru Dragomir la Sport.ro. Sorin Cîrțu afirmase în cadrul unei emisiuni televizate că nu lipsa de rezultate a fost argumentul care l-a îndepărtat de pe banca lui Poli Timișoara, ci colaborarea cu Gheorghe Chivorchian: "Nu m-a dat nimeni afară, eu am plecat. Eu mă înțelegeam bine cu Marian Iancu, dar ei discutau cu Chivorchian și eu nu puteam să lucrez cu el. A fost un episod pe vremea când eram la Oțelul și el era la FCM Bacău și a vrut să câștige meciul prin alte metode".
Dragomir nu ia în serios acuzațiile lui Cîrțu la adresa lui Chivorchian:** "Prostii! Ce dovezi are?"

Președintele LPF, Dumitru Dragomir, spune că nu va declanșa o
anchetă pentru a analiza acuzațiile lui Sorin Cîrțu, care
dezvăluise că în trecut Gheorghe Chivorchian i-a propus un
aranjament:

„Sunt prostii cele spuse de Sorin Cîrțu, ce probe are în
sprijinul afirmațiilor sale? Nu cred într-o alianță pentru
sprijinirea Oțelului, fiecare luptă pentru el”
, a spus
Dumitru Dragomir la Sport.ro.

Sorin Cîrțu afirmase în cadrul unei emisiuni televizate că nu lipsa
de rezultate a fost argumentul care l-a îndepărtat de pe banca lui
Poli Timișoara, ci colaborarea cu Gheorghe Chivorchian:

„Nu m-a dat nimeni afară, eu am plecat. Eu mă înțelegeam
bine cu Marian Iancu, dar ei discutau cu Chivorchian și eu nu
puteam să lucrez cu el. A fost un episod pe vremea când eram la
Oțelul și el era la FCM Bacău și a vrut să câștige meciul prin alte
metode”
.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]