Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Vin banii!** Cum își recuperează Gigi Becali 100 de milioane $

Vin banii!** Cum își recuperează Gigi Becali 100 de milioane $

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, că înlăturarea lui Muammar Kadhafi de la conducerea Libiei l-ar putea ajuta să recupereze mai repede datoriile de peste 90 de milioane de dolari ale acestui stat către o firmă preluată de omul de afaceri. "Nu îmi fac probleme, în orice situație îmi voi recupera banii. Ba mai mult, cred că e posibil să recuperez datoria mai repede într-un regim democratic, e posibil ca revoluția asta să mă ajute. Nu aveam o promisiune de la Kadhafi că va plăti, ci din partea Libiei. E vorba de mai mult de 90 de milioane de dolari, aproape o sută de milioane", a afirmat Becali.
Vin banii!** Cum își recuperează Gigi Becali 100 de milioane $

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, marți, agenției
MEDIAFAX, că
înlăturarea lui Muammar Kadhafi de la conducerea Libiei l-ar putea
ajuta să recupereze mai repede datoriile de peste 90 de milioane de
dolari ale acestui stat către o firmă preluată de omul de
afaceri.

„Nu îmi fac probleme, în orice situație îmi voi recupera
banii. Ba mai mult, cred că e posibil să recuperez datoria mai
repede într-un regim democratic, e posibil ca revoluția asta să mă
ajute. Nu aveam o promisiune de la Kadhafi că va plăti, ci din
partea Libiei. E vorba de mai mult de 90 de milioane de dolari,
aproape o sută de milioane”,
a afirmat Becali.

La începutul anului, el a spus că nu este afectat de criza
financiară și că a cumpărat o firmă care are de încasat creanțe de
„câteva sute de milioane de euro” din străinătate, din țări precum
Libia sau Ucraina.

„Am creanțe de vreo câteva sute de miloane de euro de
încasat din străinătate, de la o societate. Uite așa, sunt norocos,
am luat o societate, am dat 35 de milioane pe ea și ea are creanțe
de recuperat de prin Libia, de prin țările arabe, de prin Ucraina,
de pe colo, de colo, vreo câteva sute de milioane de euro. Că s-a
hotărât Kadhafi să plătească datoriile și am vreo sută de milioane
de recuperat”
, a spus atunci Becali.

Kadhafi conduce Libia de peste 40 de ani, dar în prezent au loc
manifestații de amploare împotriva regimului său. Reprimarea
manifestațiilor s-a soldat cu câteva sute de decese.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Gabi Tamaș a bătut palma cu Antena 1, după ce a câștigat Survivor 2026. La ce emisiune îl poți vedea alături de Dan Alexa
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro