Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Puncte de aur

Puncte de aur

Președintele de onoare al clubului Politehnica Iași, Gheorghe Nichita, a declarat că elevii lui Cristiano Bergodi le-au închis gura celor care credeau că Dinamo are asigurată sută la sută victoria în Copou.
Puncte de aur

Președintele de onoare al clubului Politehnica Iași, Gheorghe Nichita, a declarat că elevii lui Cristiano Bergodi le-au închis gura celor care credeau că Dinamo are asigurată sută la sută victoria în Copou.

„Victoria cu Dinamo este de aur pentru noi, aveam nevoie ca de aur de cele trei puncte pentru a continua să sperăm la menținerea în prima ligă. Mi-au auzit urechile că Dinamo are victoria asigurată la Iași, s-au spus tot felul de prostii. Am demonstrat că suntem o echipă curată care se poate bate de la egal la egal cu toate formațiile puternice din Liga I”, a declarat Nichita. Acesta a precizat că, dincolo de rezultat, îl bucură faptul că echipa joacă: „ Chiar dacă pierdem, contăm în joc, punem probleme, jucăm. Cu CFR Cluj am pierdut acasă pe final, dar am jucat bine. Încet-încet, Cristiano Bergodi arată ce poate face la Iași. Trebuie însă să rămânem cu picioarele pe pământ după acest succes”, a adăugat oficialul ieșean.

Tot cu Bergodi vor

Primarul Iașiului speră ca în vară Bergodi să-și pună semnătura pe un nou contract cu Poli: „Mi-ar plăcea să continuăm cu Bergodi și din vară, pentru că dânsul a început deja să pună bazele unei echipe frumoase. Echipa joacă fotbal. Vrem continuitate și sperăm ca Bergodi și stafful său să continue cu Poli. El însă vrea performanță, iar noi vom încerca să facem rost de fonduri pentru a construi o echipă care să aibă obiective îndrăznețe, europene”.

„Nu mai dau banderola”

Marcatorul unicului gol în meciul de sâmbătă a schimbat câteva replici în glumă cu Bogdan Onuț.  „Banderola se pare că îmi priește. Nu i-o mai dau, stă bine pe umărul meu”, i-a transmis Munteanu lui Onuț, replica fostului căpitan venind prompt: „Mă bucur mult că a dat golul. L-am felicitat imediat după gol, a dat exact cum l-am învățat”, a glumit Onuț.

„Dinamo va fi campioană“

Atacantul Andrei Cristea, cel care nu a putut evolua împotriva lui Dinamo, echipa de care aparține, susține că, în ciuda înfrângerii de la Iași, tot formația din „Ștefan cel Mare” va câștiga titlul în acest sezon: „Am fost neutru la această partidă. Pentru Poli Iași sunt trei puncte  foarte importante, dar sunt sigur că Dinamo își va reveni și va lua campionatul. E normal ca șefii lor să fie supărați”.

 

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro