Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Victorie șchioapă

Victorie șchioapă

Urziceni se apropie ușor-ușor de obiectivul de a juca și în sezonul viitor în cupele europene. Cu un singur succes în primele patru meciuri ale returului, trupa „Bursucului" era obligată la o victorie contra Otopeniului. A și obținut‑o, dar greu și cu mult noroc. De când cu revenirea lui Liviu Ciobotariu la cârma echipei, CS Otopeni joacă un fotbal atipic pentru o echipă care va evolua la matineu în sezonul viitor. Apărare organizată, arțăgoasă, mijloc solid și o zvârlugă, Ganea, în atac. Dan Petrescu știa la ce se să se aștepte, dar nu prea a putut face nimic. A încercat să surprindă cu Todoran și Frunză pe flancuri, dar s-a ales doar cu două schimbări în minus, înlocuirile celor doi fiind obligatorii. Cum atacul Unirii nu putea penetra cuplul Diogo-Rada, oaspeții s-au plictisit să se apere și au ieșit la joc. Așa s-a născut și marea ocazie a lui Ganea, din minutul 35, care a șutat realmente milimetric pe lângă poartă. Parcă „simțind pericolul", Lucian Dan a ținut să-l elimine pe Rada în minutul 44. Retrași forțat în apărare, dar contraatacând tăios, ilfovenii nu au mai reușit prea multe. Cum la poarta lui Munteanu a urmat o avalanșă de cornere, golul victoriei a venit dintr-o astfel de fază, în minutul 75, autorul său fiind Tiberiu Bălan (foto). Meciul era practic încheiat. Trei puncte pentru Unirea și încă o evoluție frumoasă a Otopeniului.
Victorie șchioapă

Urziceni se apropie ușor-ușor de obiectivul de a juca și în sezonul viitor în cupele europene. Cu un singur succes în primele patru meciuri ale returului, trupa „Bursucului” era obligată la o victorie contra Otopeniului. A și obținut‑o, dar greu și cu mult noroc.
De când cu revenirea lui Liviu Ciobotariu la cârma echipei, CS Otopeni joacă un fotbal atipic pentru o echipă care va evolua la matineu în sezonul viitor.

Apărare organizată, arțăgoasă, mijloc solid și o zvârlugă, Ganea, în atac. Dan Petrescu știa la ce se să se aștepte, dar nu prea a putut face nimic. A încercat să surprindă cu Todoran și Frunză pe flancuri, dar s-a ales doar cu două schimbări în minus, înlocuirile celor doi fiind obligatorii.
Cum atacul Unirii nu putea penetra cuplul Diogo-Rada, oaspeții s-au plictisit să se apere și au ieșit la joc. Așa s-a născut și marea ocazie a lui Ganea, din minutul 35, care a șutat realmente milimetric pe lângă poartă. Parcă „simțind pericolul“, Lucian Dan a ținut să-l elimine pe Rada în minutul 44.

Retrași forțat în apărare, dar contraatacând tăios, ilfovenii nu au mai reușit prea multe. Cum la poarta lui Munteanu a urmat o avalanșă de cornere, golul victoriei a venit dintr-o astfel de fază, în minutul 75, autorul său fiind Tiberiu Bălan (foto). Meciul era practic încheiat. Trei puncte pentru Unirea și încă o evoluție frumoasă a Otopeniului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]