Marica evoluează din ce în ce mai bine

Marica a părut mult mai degajat la primul meci fără antrenorul Armin Veh pe bancă. Odată cu demiterea tehnicianului care îl ținea pe bancă pe Marica, românul a renăscut. „Dacă nici domnul Babbel nu dorește să mă folosească mai mult, să îmi spună, pentru a ști și eu ce am de făcut pe viitor", spunea „Cip" înaintea partidei cu Sampdoria. Cum presa îl anunța rezervă, totul părea că nu se potrivește cu planurile lui Marica, dar Babbel a riscat și a mutat câștigător, așa cum au scris cei de la Stuttgarter Nachrichten. „L-a scos pe Cacau din primul «11» și a mizat pe dorința de revanșă a lui Marica după ultimele lui meciuri nereușite. Acesta a jucat mult mai bine și a arătat că este mai degajat. L-a răsplătit cu un gol pe Babbel", au scris ziariștii nemți. Cel mai bucuros după meci era, evident, Marica. „Sunt foarte fericit că am marcat împotriva unui adversar puternic. Am controlat jocul și puteam să învingem, dar ni s-a refuzat un penalty. E foarte important să câștigăm duminică, în campionat", a scris atacantul pe site-ul său.
Marica evoluează din ce în ce mai bine

Marica a părut mult mai degajat la primul meci fără antrenorul Armin Veh pe bancă. Odată cu demiterea tehnicianului care îl ținea pe bancă pe Marica, românul a renăscut. „Dacă nici domnul Babbel nu dorește să mă folosească mai mult, să îmi spună, pentru a ști și eu ce am de făcut pe viitor”, spunea „Cip” înaintea partidei cu Sampdoria. Cum presa îl anunța rezervă, totul părea că nu se potrivește cu planurile lui Marica, dar Babbel a riscat și a mutat câștigător, așa cum au scris cei de la Stuttgarter Nachrichten. „L-a scos pe Cacau din primul «11» și a mizat pe dorința de revanșă a lui Marica după ultimele lui meciuri nereușite. Acesta a jucat mult mai bine și a arătat că este mai degajat. L-a răsplătit cu un gol pe Babbel”, au scris ziariștii nemți.
Cel mai bucuros după meci era, evident, Marica. „Sunt foarte fericit că am marcat împotriva unui adversar puternic. Am controlat jocul și puteam să învingem, dar ni s-a refuzat un penalty. E foarte important să câștigăm duminică, în campionat”, a scris atacantul pe site-ul său.

 

3 este nota primită de Marica din partea cotidianului Bild, cea mai mare, alături de portarul Lehmann

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]