Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » E oficial! Iancu nu-i mai vinde clubul lui Tender!

E oficial! Iancu nu-i mai vinde clubul lui Tender!

Site-ul oficial al formației FC Timișoara a anunțat în urmâ cu puțin timp că negocierile dintre Marian Iancu și Ovidiu Tender au fost sistate. Astfel, patronul grupării de pe Bega a emis un comunicat prin care anunță că pentru moment nu se mai pune problema vânzării pachetului majoritar de acțiuni. "În acest moment, din motive corecte și obiective, recunoscute de toți, au fost suspendate negocierile pentru vânzarea pachetului majoritar de acțiuni al FC Timisoara SA. Drepturile și obligațiile, cât și puterea decizională revin la forma inițială, după cum urmează:
E oficial! Iancu nu-i mai vinde clubul lui Tender!

Site-ul oficial al formației FC Timișoara a anunțat în urmâ cu puțin timp că negocierile dintre Marian Iancu și Ovidiu Tender au fost sistate.

Astfel, patronul grupării de pe Bega a emis un comunicat prin care anunță că pentru moment nu se mai pune problema vânzării pachetului majoritar de acțiuni.

"În acest moment, din motive corecte și obiective, recunoscute de toți, au fost suspendate negocierile pentru vânzarea pachetului majoritar de acțiuni al FC Timisoara SA. Drepturile și obligațiile, cât și puterea decizională revin la forma inițială, după cum urmează:
Președintele Consiliului de Administrație și directorul general, în persoana lui Alexandru Marian Iancu, preia toate prerogativele funcțiilor respective.
Președintele Consiliului Director: Gheorghe Chivorchian.
Director Executiv: Ion Negrei.
Se instituie în zilele următoare funcția de secretar general al FC Timișoara, urmând să fie stabilită persoana respondentă.
Pentru prima decadă a lunii decembrie se va convoca Adunarea Generală, având pe ordinea de zi o infuzie de capital din partea acț
ionarilor, cât și alte hotărâri pentru bunul mers al clubului".
Alexandru Marian Iancu, Presedinte Consiliului de Administratie al FC Timisoara SA

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]