Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Coupet: „Domenech este un dictator”

Coupet: „Domenech este un dictator”

Fostul internațional francez, Gregory Coupet, îl atacă dur pe actualul selecționer al Franței, Raymond Domenech, pe care îl acuză că a stricat și a tensionat atmosfera de la lot. "Domenech a instaurat dictatura la naționala Franței. Jucătorii nu au voie să vorbească, sunt încătușați. Eu pot vorbi acum, deoarece am ieșit din circuitul naționalei. Selecționerul nu este deloc abil, joacă oamenii pe degete, a stricat armonia de la echipă, iar jucătorii nu se mai pot exprima la adevărata lor valoare. Sunt mulți tineri talentați care au fost privați de convocarea la echipa națională. După eliminarea de la Euro-2008 a decis să-l schimbe pe medicul naționalei și a spus asta presei, dar nu și doctorului. Este o rușine", a spus Coupet.
Coupet: "Domenech este un dictator"

Fostul internațional francez, Gregory Coupet, îl atacă dur pe actualul selecționer al Franței, Raymond Domenech,  pe care îl acuză că a stricat și a tensionat atmosfera de la lot.

"Domenech a instaurat dictatura la naționala Franței. Jucătorii nu au voie să vorbească, sunt încătușați. Eu pot vorbi acum, deoarece am ieșit din circuitul naționalei. Selecționerul nu este deloc abil, joacă oamenii pe degete, a stricat armonia de la echipă, iar jucătorii nu se mai pot exprima la adevărata lor valoare. Sunt mulți tineri talentați care au fost privați de convocarea la echipa națională. După eliminarea de la Euro-2008 a decis să-l schimbe pe medicul naționalei și a spus asta presei, dar nu și doctorului. Este o rușine", a spus Coupet.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]