Lobonț s-a răstit la Cociș

Chiar dacă a primit gol, Bogdan Lobonț a fost aseară cel mai în formă dintre tricolori. De altfel, torpila lui Stankevicius nici nu i s-ar putea imputa în vreun fel, lituanianul șutând imparabil de la 25 de metri, direct în vinclu. În rest, „Lobby" a intervenit salvator în fața aceluiași Stankevicius, care șutase de această dată pe jos, dintr-o poziție oarecum asemănătoare cu cea din care deschisese scorul. Supărat din cauza greșelilor frecvente din defensivă, portarul a răbufnit la adresa lui Răzvan Cociș, jucător pe care-și descărcase nervii și Mutu în timpul Campionatului European. Totuși, de această dată mijlocașul de la Lokomotiv Moscova, originar chiar din Cluj, a avut parte de sprijinul total al spectatorilor, care l-au aplaudat îndelung în momentul în care era apostrofat de Lobonț. Nemulțumit de scor, dar și de randamentul fundașilor laterali, care în prima repriză au fost Săpunaru și Ștefan Radu, Pițurcă a schimbat la pauză. El l-a scos pe fostul dinamovist , în locul său trecând Săpunaru. Poziția acestuia în defensivă a fost luată de Contra, care inițial jucase mijlocaș. În acest fel, selecționerul a impulsionat și atacul, prin introducerea lui Marius Niculae. Din păcate, planul tactic a trebuit iar schimbat după accidentarea lui Marica.
Lobonț s-a răstit la Cociș

Chiar dacă a primit gol, Bogdan Lobonț a fost aseară cel mai în formă dintre tricolori. De altfel, torpila lui Stankevicius nici nu i s-ar putea imputa în vreun fel, lituanianul șutând imparabil de la 25 de metri, direct în vinclu. În rest, „Lobby” a intervenit salvator în fața aceluiași Stankevicius, care șutase de această dată pe jos, dintr-o poziție oarecum asemănătoare cu cea din care deschisese scorul. Supărat din cauza greșelilor frecvente  din defensivă, portarul a răbufnit la adresa lui Răzvan Cociș, jucător pe care-și descărcase nervii și Mutu în timpul Campionatului European. Totuși, de această dată mijlocașul de la Lokomotiv Moscova, originar chiar din Cluj, a avut parte de sprijinul total al spectatorilor, care l-au aplaudat îndelung în momentul în care era apostrofat de Lobonț. Nemulțumit de scor, dar și de randamentul fundașilor laterali, care în prima repriză au fost Săpunaru și Ștefan Radu, Pițurcă a schimbat la pauză. El l-a scos pe fostul dinamovist , în locul său trecând Săpunaru. Poziția acestuia în defensivă a fost luată de Contra, care inițial jucase mijlocaș. În acest fel, selecționerul a impulsionat și atacul, prin introducerea lui Marius Niculae. Din păcate, planul tactic a trebuit iar schimbat după accidentarea lui Marica.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]