Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Fostul fotbalist de la FCSB, viață distrusă din cauza drogurilor la doar 27 de ani: „Din cauza lor și a cluburilor de noapte mi-am pierdut cariera”

Fostul fotbalist de la FCSB, viață distrusă din cauza drogurilor la doar 27 de ani: „Din cauza lor și a cluburilor de noapte mi-am pierdut cariera”

Fostul fotbalist de la FCSB, viață distrusă din cauza drogurilor la doar 27 de ani: „Din cauza lor și a cluburilor de noapte mi-am pierdut cariera”
Mario Mihai în tricoul FCSB. Sursă foto: Sport Pictures

Mario Mihai (27 de ani), fost fotbalist la FCSB în intervalul 2016-2020, este implicat într-un scandal de violență domestică și le-ar fi mărturisit anchetatorilor că drogurile i-au distrus viața.

Din cauza substanțelor interzise, fostul fundaș stânga a transmis că și-a „pierdut cariera de sportiv” și a fost eliminat complet din fenomen.

Ce mai face Mario Mihai, fotbalistul debutat la FCSB de Laurențiu Reghecampf la doar 17 ani. Un deceniu mai târziu spune că și-a distrus viața din cauza drogurilor

Mario Mihai, fost fotbalist la FCSB, cu trei meciuri oficiale bifate în tricoul primei echipe, are parte de noi necazuri, la cinci ani distanță de când și-a agățat ghetele în cui.

În vârstă de 27 de ani în prezent, fostul apărător stânga s-a ales cu o plângere într-un scandal de violență domestică, iar potrivit As.ro, Judecătoria Cornetu a emis chiar și măsura impunerii unui ordin de protecție împotriva sa, pentru următoarele trei luni.

Conform sursei citate, tânăra pe care Mario ar fi agresat-o este chiar iubita lui. În discuțiile cu anchetatorii, acesta ar fi făcut câteva declarații cutremurătoare, despre cum drogurile i-au distrus viața:

„Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Am fost sportiv de performanță, fotbalist și din cauza drogurilor și a dorințelor reclamantei de a frecventa cluburile de noapte mi-am pierdut cariera de sportiv și am fost eliminat din liga în care jucam”, a mărturisit Mario Mihai, potrivit sursei menționate mai sus.

Vestea nu este tocmai surprinzătoare, deoarece în urmă cu ceva ani, Mario Mihai a fost prins drogat la volan, în urma unui control de rutină efectuat de polițiști cu aparatul drugtest. Rezultatul a ieșit pozitiv atunci și a făcut înconjurul presei sportive din România.

Cariera lui Mario Mihai

Talentul lui Mario Mihai a fost remarcat de mai mulți antrenori cu greutate din fotbalul românesc. El a făcut pasul în academia clubului FCSB de la o vârstă fragedă, iar primul care i-a văzut potențialul a fost Mirel Rădoi, în 2015.

Acesta l-a promovat treptat în cadrul formațiilor de tineret de la FCSB și chiar s-ar fi opus unui transfer al lui Mario, care pe vremea aceea a fost monitorizat și de Gică Hagi. „Regele” ar fi încercat să îl ia la FC Viitorul, însă fără succes.

A venit apoi Laurențiu Reghecampf la FCSB, care a confirmat calitățile lui Mario Mihai. În 2016 l-a introdus în anturajul echipei mari, inclusiv la meciuri din preliminariile UEFA Champions League, iar în cele din urmă, pe 31 august 2016 s-a consemnat debutul.

Mario Mihai a fost trimis pe teren în prelungirile unei partide FCSB – Poli Iași 1-1, din Superliga României.

Tot pentru echipa mare de la FCSB, Mario a mai jucat două dueluri oficiale, ambele în 2017, pe 25 octombrie și 30 noiembrie mai exact. Atunci, el a fost integralist în Cupa României, cu Sănătatea Cluj (6-1) și Poli Timișoara (3-0).

Acestea au fost toate cele trei partide jucate de Mario Mihai pentru FCSB. Roș-albaștrii l-au împrumutat la echipe ca Academica Clinceni, AFC Turris, Daco-Getica sau CS Tunari, înainte de a-l ceda definitiv în septembrie 2020.

Fotbalistul a semnat gratis cu Tunari la acel moment, dar și-a mai continuat cariera pentru un singur sezon, până în iulie 2021, când s-a retras.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]