Victor Angelescu a vorbit despre transferul lui Joao Paulo, mijlocașul defensiv al celor de la Oțelul Galați.
Acționarul minoritar de la Rapid a declarat că a avut loc o discuție cu Joao Paulo, însă orice fel de negociere a picat pentru moment.
Joao Paulo, mijlocașul celor de la Oțelul Galați, se află și pe lista lui Gigi Becali pentru un transfer la FCSB, fiind apreciat pentru evoluțiile sale din tricoul moldovenilor.
Rămâne de văzut dacă fotbalistul va ajunge la campioana en-titre a României, însă, pentru moment, este sigur că nu va ajunge la Rapid, după ce Victor Angelescu a confirmat că orice fel de negociere a luat sfârșit deocamdată.
Ba mai mult, acționarul minoritar al giuleștenilor e de părere că Rapid a făcut o campanie foarte bună de transferuri, semnând nume importante pentru fotbalul românesc precum Olimpiu Moruțan sau Daniel Paraschiv.
„Nu mai suntem în nicio negociere, dacă nu se întâmplă nimic extraordinar, nu mai transferăm nimic. A fost o discuție cu Joao Paulo, dar acum nu mai suntem în negocieri cu nimeni.
Baroan sunt șanse 90% să semneze cu alta echipă. Va fi împrumutat, cu opțiune de transfer definitiv. Am făcut o campanie de transferuri bună, cu Morutan, Salceanu, Talisson, Paraschiv”, a declarat Victor Angelescu, potrivit Digi Sport.
De asemenea, Victor Angelescu a avut și un mesaj special pentru Claudiu Petrila, care nu mai este titular la Rapid după ce Olimpiu Moruțan a fost transferat de giuleșteni.
„Sunt foarte importante punctele, cu o echipă ce nu am învins-o de ceva timp. Ne dorim să intrăm cu cât mai multe puncte în play-off. Un meci important, atât pentru noi, cât și pentru ei. Ne așteptăm să facem un meci bun, de la el, de la Paraschiv, de la Dobre. Petrila să intre și să dea gol.
E important să continuăm bine după victoria de la UTA. (n.r. – Talisson) A început antrenamentele, dar o să dureze, sper ca la început de martie, să fie apt și să ne ajute. Condoleanțe pentru Cristi Manea, jucăm fără trei titulari, dar cred că avem un lot bun, Onea e la un nivel aproape de Manea, Ciobotariu și Bolgado, la fel. Nu e plăcut să ai trei fundași care să nu joace din primul minut.”, a declarat Angelescu, la Digi Sport.