Acasa » Fotbal Intern » Superliga » „Ce să stau cuminte, mânca-v-aş gura voastră?!”. A răbufnit în direct la TV

„Ce să stau cuminte, mânca-v-aş gura voastră?!”. A răbufnit în direct la TV

„Ce să stau cuminte, mânca-v-aş gura voastră?!”. A răbufnit în direct la TV
SPORT PICTURES

Jucătorul nu a mai rezistat și a izbucnit, în direct, la televizor, spunând că nu are cum să stea cuminte, pentru că este ambițios, motivat și vrea să câștige.

U Cluj și Petrolul au remizat, 1-1, în etapa 5 a Superligii, iar la finalul confruntării de la Sibiu Paul Papp a răbufnit, acuzând, din nou, că este vânat de arbitri.

Fotbalistul căruia i s-a spus să fie cuminte a răbufnit în direct la TV

Petrolul a fost aproape inexistentă pe teren în prima repriză a meciului care s-a jucat pe Stadionul Municipal de la Sibiu, în contextul în care pe Cluj Arena are loc festivalul de muzică UNTOLD.

Paul Papp a fost avertizat cu un cartonaș galben și acuză, din nou, că este ținta arbitrilor din cauza felului în care se desfășoară pe teren.

„A fost o partidă frumoasă, cu ocazii de o parte și de alta. Rezultatul este echitabil. Scorul primează, îți dă încredere pe viitor. Rezultatul este pozitiv pentru noi. Mă bucur că am avut puterea să revenim.

Am primit un galben gratuit. Meciul viitor primesc alt galben gratuit. Vede toată lumea. Am învățat să trăiesc cu asta. Merg înainte. Nu cred că sunt așa dur cum par. Vorbesc frumos, nu înjur. M-am răstit la el, pentru că nu cred că a fost fault. Bic m-a lovit la ureche, dar e normal să nu dea nimic.

Thiam a intrat dur și nu s-a dat nimic. La mine la primul fault am primit galben. Mi se spune să stau cumine. Ce să stau cuminte, mânca-v-aș gura voastră? Sunt la fotbal, vreau să câștig, sunt ambițios, motivat. Vor fi repecusiuni, mă aștept.

Sperăm să vină prima victorie acasă, suntem datori față de fani. Am făcut meciuri bune cu FCSB și UTA, dar nu am luat puncte. Vrem să facem un rezultat bun, să luăm 3 puncte, să-i bucurăm pe fani, să fim și noi bucuroși”, a transmis fundașul, la finalul confruntării, la Prima Sport.

Care este supărarea lui Gicu Grozav după egalul din deplasare cu U Cluj

Bogdan Marian, omul care a marcat pentru Petrolul din pasa lui Gicu Grozav, a spus că este mulțumit de rezultatul final, în condițiile în care U Cluj este o echipă bună, iar el și colegii lui au jucat în deplasare.

Fotbalistul a recunoscut că nu știa ce să facă după gol, primul al lui în Superliga, dar a ales să se bucure ducându-se în dreptul suporterilor ploieșteni, care însoțesc echipa peste tot în țară.

„Am avut spirit de sacrificiu, am dat dovadă de caracter, deși am luat gol pe final de repriză. Am rămas concentrați. Am scos punct într-o deplasare grea, cu o echipă valoroasă, de play-off. Suntem mulțumiți. S-a muncit în această seară. Asta mă bucură.

A fost un joc echilibrat în ambele reprize. Nu știu de câte ori au ajuns ei la poartă. Ne-am creat și noi câteva oportunități, pe care nu le-am fructificat. După pauză am stat mai sus, era necesar să marcăm. Am reușit și sunt bucuros.

Puteam mai mult acasă cu FCSB și cu UTA. Sunt 5 puncte în 5 meciuri, dar mergem înainte. Ne-am întărit și am rămas cu aceeași unitate de grup, o familie, se vede și în teren.

Am prelungit contractul cu un an. Sunt fericit, mă bucur că-mi ajut echipa. Asta o să încerc la fiecare meci. Nu mă gândesc unde termin cariera, dar mi-ar plăcea să fie la Petrolul. Am încredere că putem face lucruri frumoase”, a transmis Gicu Grozav.