Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Gest fără precedent, în direct, la TV, al lui Ştefan Baiaram. A început interviul cu un mesaj pentru arbitru: „I-am zis şi pe teren”

Gest fără precedent, în direct, la TV, al lui Ştefan Baiaram. A început interviul cu un mesaj pentru arbitru: „I-am zis şi pe teren”

Gest fără precedent, în direct, la TV, al lui Ştefan Baiaram. A început interviul cu un mesaj pentru arbitru: „I-am zis şi pe teren”
Foto: Sport Pictures

Ștefan Baiaram, autor al unui gol în partida cu FC Argeș, a început flash-interviul cu un mesaj pentru centralul Ionuț Coza.

Mijlocașul oltenilor i-a cerut scuze personal arbitrului pentru ieșirea necontrolată din startul reprizei secunde și a dezvăluit și motivul pentru gestul său necontrolat.

Ştefan Baiaram și-a început interviul cu un mesaj pentru centralul Ionuț Coza

Ștefan Baiaram, autor al unui gol în partida cu FC Argeș, al doilea în două meciuri, a început flash-interviulde după partidă, cu un mesaj pentru centralul întâlnirii.

Decarul oltenilor i-a cerut scuze personal arbitrului pentru ieșirea necontrolată din debutul reprizei a doua, în minutul 47, atunci când a primit și un cartonaș galben, și a dezvăluit motivul pentru gestul necontrolat.

„Vreau să-mi cer scuze față de arbitru. Am făcut un gest care nu se face. Mi-am pierdut cumpătul, mi-am făcut scuze personal și este ok. A fost pe fond nervos. Mi-am pierdut cumpătul, nu-mi ieșise jocul. (n.r. – remiza de la Arad) A fost o lecție, dar acum nu le-am mai dat nicio șansă.

Sunt jucători noi, trebuie să se acomodeze cu noi, e și un sistem nou. (n.r. – despre Al-Hamlawi) M-am înțeles bine cu noul atacant, e un jucător de calitate, sper să ne ajute în continuare. Este un sistem care ne pune în valoare calitățile. Cu toții de la acest club sunt datori să intrăm și într-o cupă europeană”, a spus Ștefan Baiaram.

Mihnea Rădulescu și-a fixat deja obiectivul în Bănie

Transferat de la Petrolul Ploiești în această vară, Mihnea Rădulescu a debutat cu gol pe „Ion Oblemenco” și deja și-a fixat un target cu noua sa echipă. Totodată, acesta a vorbit și despre acomodarea în Bănie, una care s-a petrecut fără probleme.

„Sunt foarte fericit că mi-am ajutat echipa, gol pe Ion Oblemenco pentru prima dată când am călcat pe acest stadion. Am vrut să dau din prima, dar  mi-am dorit să fiu sigur, așa că am preluat, apoi am tras. Important este victoria, de mâine ne pregătim de meciul de joi (n.r. cu Sarajevo), trebuie să luăm cele trei puncte și acolo.

Sunt foarte fericit că am ajuns aici, m-am acomodat rapid. Un grup senzațional, atât staff-ul, cât și colegii mei. M-au primit cu căldură și pentru asta le mulțumesc. Trebuie să dăm 100% pentru a ajunge sus în clasament. Targetul meu este să-mi ajut echipa și să câștig minim o cupă aici la Craiova”, a declarat și Mihnea Rădulescu.

Nicușor Bancu s-a resemnat deja. „Nu e nicio tragedie”

Fundașul stânga al grupării oltene recunoște că i-a fost teamă la 3-1 să nu cumva ca FC Argeș să revină pe tabelă, așa cum s-a întâmplat cu UTA etapa trecută.

Legat de un eventual transfer peste hotare, după atâția ani în Bănie, fotbalistul susține că nu va face o „tragedie” dacă nu prinde un contract în străinătate și va continua să dea totul în tricoul „alb-albastru”.

„Suntem bucuroși, la 3-1 ne gândeam la meciul de la Arad. Ne-a părut atât de rău de acele două puncte. Ne-a fost frică să nu pățim același lucru. Îmi felicit colegii pentru victotrie. (n.r. fundaș stânga în sistemul 3-5-2) Mă simt bine pe poziția aceea, însă nu este ușor după 11 transferuri să jucăm atât bine, dar în timp vom juca foarte bine.

(n.r. – cu Sarajevo) Urmează un meci greu joi, sper să ne întoarcem cu o victorie, pentru că acasă jucam bine. Acum am început să marcăm, important este însă și faza defensivă, pentru că nu e ok ce s-a întâmplat la Arad. (n.r. – despre transfer) Fac bine. Mai departe, vom vedea. Dacă rămân, nu e nicio tragedie”, a spus internaționalul român.