Simona Halep, apariție răvăşitoare în loja regală! Românca a atras toate privirile la Wimbledon

Simona Halep, apariție răvăşitoare în loja regală! Românca a atras toate privirile la Wimbledon
FOTO: Profimedia 12 iulie 2025

Simona Halep a onorat invitația primită la finala feminină de la Wimbledon și a avut o apariție răvășitoare în loja regală.

Fostul lider mondial WTA a primit o invitație din partea organizatorilor turneului de la All England Club, acolo unde a cucerit un titlu de Grand Slam, în 2019, în finala spectaculoasă cu Serena Williams, 6-2, 6-2.

Simona Halep a dat curs invitației și și-a făcut apariția într-o ținută de gală alături de fostul său antrenor, Daniel Dobre. De-a lungul zilei, a distribuit mai multe imagini pe rețelele de socializare în care a imortalizat și un moment deosebit alături de Daniel Dobre și Darren Cahill, antrenorii care i-au marcat cariera.

Simona Halep, apariție spectaculoasă la doar doi pași de prințesa Kate Middleton

Astăzi a avut loc finala feminină de la Wimbledon dintre Amanda Anisimova și Iga Swiatek. Simona Halep a asistat la un moment istoric, Iga Swiatek reușind să triumfe fără să piardă vreun punct în fața americancei.

Fosta câștigătoare de la All England Club a avut un loc de onoare în loja regală, alături de prințesa de Wales, Kate Middleton. Toată lumea a aplaudat sosirea prințesei în arenă, iar Halep a fost surprinsă la doar câțiva pași de oficialul Familiei Regale a Marii Britanii.

Retrasă la începutul acestui an din sportul profesionist, Simona Halep se bucură la maximum de timpul liber pe care îl petrece în compania celor dragi. Astăzi a revenit să urmărească finala din cadrul celui mai drag turneu al său, așa cum a precizat de mai multe ori de-a lungul carierei. A postat imagini de la All England Club și a transmis că „inima sa e plină de bucurie” odată cu revenirea în Marea Britanie.

„Chiar am spus acum câteva zile că singurul turneu de care îmi e dor e Wimbledonul. Voi merge acolo în weekend și abia aștept să retrăiesc amintirile pe care le am. Sunt invitată în tribuna regală, la finala feminină și abia aștept să merg”, a declarat Simona Halep, potrivitSpotMedia.

Revedere cu doi dintre antrenorii alături de care a scris istorie în circuitul feminin de tenis

Simona Halep s-a revăzut la Londra cu Darren Cahill și Daniel Dobre. Ambii i-au fost antrenori în perioada în care a cunoscut cel mai mare succes la nivel mondial. Daniel Dobre a început colaborarea cu sportiva în 2015, dar ca secund al lui Darren Cahill. 3 ani mai târziu, Cahill a luat o pauză de la antrenorat pentru a fi mai aproape de familie, astfel că Daniel Dobre a devenit antrenorul principal al fostei sportive.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri