Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Arabii vor să-l îmbrace în aur pe Răzvan Lucescu. I-au oferit un salariu de 4.000.000 de euro pe an

Arabii vor să-l îmbrace în aur pe Răzvan Lucescu. I-au oferit un salariu de 4.000.000 de euro pe an

Arabii vor să-l îmbrace în aur pe Răzvan Lucescu. I-au oferit un salariu de 4.000.000 de euro pe an
Sursa foto: Profimedia, 31.01.2025

Răzvan Lucescu a fost ofertat de o echipă din Orientul Mijlociu, care i-a oferit un salariu colosal, de 4.000.000 de euro.

Antrenorul lui PAOK Salonic a fost căutat de o formație din Emiratele Arabe Unite, care i-a pus pe masă un salariu uriaș, de 4.000.000 de euro pe an. De altfel, arabii au fost dispuși să îi achite și clauza de reziliere pe care o are cu gruparea din Grecia, conform Fanatik.

PAOK risca să rămână fără antrenor înainte de dubla cu FCSB. Răzvan Lucescu, curtat de arabi, care îi ofereau 4.000.000 de euro pe an 

Conform sursei precizate anterior, fiul lui Mircea Lucescu nu a dorit să plece de la PAOK, deși gruparea din emirate a insistat pentru a-l aduce. Al-Ain este una din rivalele grupării pregătite de Cosmin Olăroiu, Al Sharjah, însă distanța dintre cele două este pe măsură, de 11 puncte în prezent.

Actualmente, Al-Ain este deținătoarea Ligii Campionilor Asiei, însă performanțele din stagiunea curentă nu sunt cele dorite de conducerea grupării din Emiratele Arabe Unite. Astfel, Hernan Crespo, antrenorul de până acum al echipei din Abu Dhabi, a fost demis pentru rezultatele nesatisfăcătoare.

Răzvan Lucescu, suspendat pentru o perioadă de 4 luni. Ivan Savvidis a sărit în apărarea antrenorului lui PAOK 

Ivan Savvidis nu este de acord cu suspendarea record pe care a primit-o Răzvan Lucescu, după ce la finalul partidei din sferturile Cupei Greciei, PAOK – AEK Atena, scor 0-1, tehnicianul campioanei alături de alți colegi din staff ar fi agresat suporteri adverși în parcarea arenei. Savvidis, un personaj controversat, a sărit în apărarea lui Lucescu și a făcut o serie de amenințări.

Au încercat în mai multe rânduri să ne distrugă, dar cei care au făcut asta sunt acasă sau regretă deja. În 2019, puterea noastră a fost că am fost cu toţii în jurul lui Răzvan şi nu ne-am uitat la ce a fost scris despre noi. Nu vă implicaţi în lucrurile care nu ţin de fotbal. Ştiţi că eu voi fi mereu alături de voi. Şi dacă veţi face greşeli, eu sunt singurul care vă poate certa. Nu voi lăsa pe altcineva să facă asta. Cei care nu au înţeles încă asta, o vor face curând. Răzvan are tot sprijinul meu şi vreau ca şi voi să îl sprijiniţi prin munca voastră. Ne-aţi oferit un an minunat. Sper ca acesta care urmează să fie la fel. Am fost mândri în acest an, am meritat asta, mai ales dacă ţinem cont de cele îndurate în ultimele decenii. Vreau să continuăm să aducem mândrie oraşului”, a spus patronul lui PAOK, după cele întâmplate în decembrie 2024, potrivit Gazzetta.gr.