„Pui rugină în fiecare celulă”. Mihaela Bilic a dezvăluit alimentul care este cel mai puternic agent de îmbătrânire după soare!

Alex Oroianu
„Pui rugină în fiecare celulă”. Mihaela Bilic a dezvăluit alimentul care este cel mai puternic agent de îmbătrânire după soare!
Sursa: Damian Drăghici Youtube

Mihaela Bilic a dezvăluit care este alimentul ce este cel mai puternic agent de îmbătrânire după soare.

Medicul nutriționist Mihaela Bilic a oferit câteva detalii despre ce aliment este nociv pentru oameni atunci când vine vorba de procesul de îmbătrânire. Mihaela Bilic a spus că zahărul este alimentul care este un agent care accelerează îmbătrânirea, după soare și tutun.

Mihaela Bilic a dezvăluit că zahărul este agentul care accelerează cel mai mult procesul de îmbătrânire, după soare

Nutriționista a fost invitata lui Damian Drăghici, în cadrul podcastului pe care îl organizează, și a specificat că eliminarea zahărului din rutina zilnică oferă oamenilor șansa de a încetini procesul de îmbătrânire. De altfel, Mihaela Bilic a specificat că și tutunul este nociv, alături de soare.

„Atenție, zahărul mai are o chestiune pe care trebuie să o știe femeile. Este cel mai puternic agent de îmbătrânire după soare. Deci, dacă vreți, dragele mele, mă uit așa… lăsați toate formele injectabile chirurgicale. Eliminați zahărul din alimentație, pentru că el face oxidare la nivelul fiecărei celule. Este ca un fel agent și pui rugină în fiecare celulă. Prin existența lui. Dincolo de siluetă, este bine de știut: fumatul, zahărul și soarele sunt cele trei elemente care strică pielea”, a declarat Mihaela Bilic în podcastul lui Damian Drăghici.

Mitică Dragomir a scos la iveală secretul pentru o viață lungă la 78 de ani

Fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal știe care este secretul pentru o viață longevivă. Mitică Dragomir a oferit câteva detalii despre secretul său și a spus că trebuie să evităm pe cât posibil să avem un stil de viață închis și să nu stăm în casă foarte mult timp.

„Bătrânețea e înfiorătoare, încă nu o simt, dar a început ușor, ușor. Te lasă genunchii, încep durerile de umeri. Cel ce nu o iubește să nu o apuce!

Tata era slab, nu era gras ca mine. Când avea vreo 70 de ani spunea că încep să îl lase genunchii. A mers toată viața pe jos, spunea că îl dor toate oasele până se duce și se întoarce din centrul Bălceștiului.

Eu fac trei, patru kilometri sau chiar cinci sau șase în fiecare zi, indiferent dacă ninge sau plouă, iau umbrela și o iau la pas.

După ce treci de 80 de ani se cunoaște. Trebuie să ai griji în continuare și trăiești mult, dacă stau în casă două săptămâni îmbătrânesc doi ani.

Dacă ies și am preocupare pe șantier sau la hotel, am griji, că nu mi-a venit fier, cărămidă și pun capul la contribuție. Eu mănânc mult și nu pot să mă abțin, datorită nevestei mele pentru că gătește foarte bine”, a spus Dragomir la Fanatik.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Victoria cu Anglia poate costa scump Argentina. FIFA analizează gestul jucătorilor
Mediafax
Rezultatul AUTOPSIEI lui Gabi Mureșan. Care a fost cauza morții, de fapt
Cancan.ro
„Au vopsit locul peste noapte”. Pățania unui șofer care a parcat legal într-o destinație populară de vacanță, dar a fost amendat
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată Alina Laufer după ce și-a făcut lifting facial! Nimeni nu o mai recunoaște: „Am apelat la această soluție. Sunt obsedată de perfecțiune”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă își duce BMW-ul în service: - Face un zgomot ciudat!
Râzi cu lacrimi
Care este diferența dintre praf de copt și bicarbonat de sodiu?
Descopera.ro
Scandal de zeci de mii de euro între o influenceriță și furnizorii ei de chinezării. Afacerea care trebuia să-i aducă profit s-a transformat într-un coșmar!
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Experții avertizează: GTA VI poate daună vieții de cuplu
Go4Games
Tren de mare viteză, oprit de urgență pentru că s-a terminat… hârtia igienică. S-a întâmplat în Germania
Promotor.ro