Darius Olaru și Andrea Compagno, la un pas de moarte: „Frunțile despicate”

Andrei Preotu
Darius Olaru și Andrea Compagno, la un pas de moarte: „Frunțile despicate”

Mihai Stoica are doar cuvinte de laudă pentru croatul Damjan Djokovic, pe care îl compară cu Darius Olaru și Andrea Compagno, după ce aceștia s-au accidentat grav în tricoul celor de la FCSB.

Mihai Stoica îl compară pe Damjan Djokovic cu Darius Olaru și Andrea Compagno: „Înțeleg de ce a câștigat CFR campionate!”

Mihai Stoica este impresionat de modul în care a început aventura lui Damjan Djokovic la FCSB și și-a adus aminte de ceea ce au riscat Darius Olaru și Andrea Compagno, într-un duel cu Chindia.

„Djokovic s-a accidentat la Galați. Are laba piciorului umflată. S-a antrenat normal, a făcut recuperare, a făcut proceduri, s-a antrenat din nou și mi s-a elucidat azi un mister. Înțeleg de ce CFR a câștigat campioante. Cu jucători ca Djokovic câștigi campionat. E vorba de jucători care nu pierd antrenamente, care strâng din dinți și se antrenează cu durere. Lor li se cuvine totul. Jucătorii care simt că au o durere și ies din antrenament nu vor câștiga niciodată nimic”, a afirmat oficialul de la FCSB.

„Nouă ne-au lipsit mai mulți jucători de genul lui Djokovic. Am avut și noi. Nu uitați ce s-a întâmplat cu Olaru și Compagno anul trecut, când și-au spart… au fost la un pas de moarte. Nu folosesc cuvinte mari, au fost la un pas de moarte, cu frunțile despicate. Până la urmă, au jucat amândoi, nu s-au ferit”, a mai spus Mihai Stoica, conform Orange Sport.

Amintirile de coșmar ale lui Andrea Compagno: „A fost foarte urât!”

Andrea Compagno și-a adus aminte cum s-a produs ciocnirea cu Darius Olaru, mărturisind că totul a fost „foarte urât”.

„Ne-am uitat împreună la minge şi s-a întâmplat. Era pofta de a câştiga mingea. Dacă eram jucători pe care nu ne interesa să câştigăm mingea, nu se întâmpla. Dar a fost aşa. După vreo oră, o oră şi jumătate a fost foarte urât. Dar îi mulţumesc lui Dumnezeu că a fost bine”, a spus Andrea Compagno în cantonamentul din Antalya

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]