Acasa » Fotbal Intern » Cornel Dinu, o nouă declarație surprinzătoare despre Gigi Becali. „Are respectul meu!”

Cornel Dinu, o nouă declarație surprinzătoare despre Gigi Becali. „Are respectul meu!”

Cornel Dinu, o nouă declarație surprinzătoare despre Gigi Becali. „Are respectul meu!”

Cornel Dinu, unul dintre cei mai mari susținători ai lui Dinamo, a revenit la sentimente mai bune față de Gigi Becali și a făcut o nouă declarație surprinzătoare la adresa latifundiarului din Pipera.

După ce a transmis la finalul sezonului regulat că și-ar dori ca FCSB să câștige titlul în sezonul 2020 – 2021, Cornel Dinu a ținut să își arate aprecierea și față de Gigi Becali.

Deși este susținătorul lui Dinamo București, Cornel Dinu a rămas plăcut impresionat de simțul patriotic al lui Gigi Becali și de faptul că latifundiarul din Pipera a decis ca la FCSB să aibă cât mai puțini stranieri, lucru care a pus-o pe formația roș-albastră pe locul 2 în topul echipelor cu cei mai puțini jucători străini, după Buducnost, formație din Muntenegru care are în lot doar doi stranieri.

Cornel Dinu, o nouă declarație surprinzătoare despre Gigi Becali

Fostul selecționer al echipei naționale a României i-a transmis lui Gigi Becali că îl respectă pentru că se bazează pe jucători români la FCSB. Apreciez simţul patriotic al lui Gigi Becali şi faptul că a început să crească jucători români. Are respectul meu pentru asta” a spus Cornel Dinu, conform Telekomsport.

FCSB are doar trei jucători străini la FCSB, dintre care doi vor pleca de la gruparea roș-albastră la finalul sezonului 2020 – 2021. Croatul Ante Vukusic și grecul Aris Soiledis sunt mai mult rezerve sau chiar nu prind lotul lui Toni Petrea, în timp ce Risto Radunovic și-a câștigat postul de titular după transferul de la Astra Giurgiu.

FCSB e lider în play-off-ul Ligii 1

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova, Sepsi OSK, Academica Clinceni și FC Botoșani sunt cele șase echipe care au prins play-off-ul Ligii 1 la finalul sezonului regulat. Gruparea finanțată de Gigi Becali începe play-off-ul pe locul 1, cu 33 de puncte, după ce a beneficiat de rotujire în plus.

Clasamentul Ligii 1 înaintea meciurilor din play-off:

  • 1. FCSB 33 puncte (beneficiază de rotunjire în plus)*
  • 2. CFR Cluj 32 puncte
  • 3. Universitatea Craiova 29 puncte
  • 4. Sepsi OSK 23 puncte (beneficiază rotunjire în plus)
  • 5. Academica Clinceni 22 puncte
  • 6. FC Botoșani 21 puncte
Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]