A marcat primul său gol în Cupa Angliei și a transmis un mesaj! FOTO | Reușită aniversară pentru Florin Andone

A marcat primul său gol în Cupa Angliei și a transmis un mesaj! FOTO | Reușită aniversară pentru Florin Andone
A marcat primul său gol în Cupa Angliei și a transmis un mesaj! FOTO | Reușită aniversară pentru Florin Andone

Florin Andone (25 de ani) a marcat pentru Brighton în victoria obținută de echipa sa, 3-1 pe terenul lui Bournemouth, prima sa reușită în Cupa Angliei și a treia de la transferul la echipa lui Chris Hughton. A fost un gol aniversar pentru atacantul român, care a transmis un mesaj imediat după succesul obținut în deplasare.

Andone a reușit să înscrie pentru prima dată în La Liga acum exact patru ani: pe 5 ianuarie 2015 puncta pentru Cordoba, într-un meci cu Granada

„Acum patru ani marcam primul meu gol în La Liga, astăzi am înscris primul meu gol în Cupa Angliei”, a scris Florin Andone pe rețelele de socializare la finalul meciului pe care Brighton l-a câștigat cu 3-1 pe terenul lui Bournemouth.
 

Pentru echipa lui Florin Andone urmează un meci important în Premier League, împotriva liderului Liverpool, care tocmai a pierdut duelul cu Manchester City, scor 2-1.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]