Cosmin Trofin a ratat pătrunderea în semifinalele probei de 800 m din cadrul Europenelor de atletism din Berlin

Competiția e transmisă de Eurosport
Cosmin Trofin a ratat pătrunderea în semifinalele probei de 800 m din cadrul Europenelor de atletism din Berlin

În ziua a patra a Campionatului European de atletism din Berlin, Cosmin Trofin a ratat calificarea în semifinalele probei de 800 m.

Semifondistul tricolor a încheiat seria 1 din calificări pe locul al cincilea, cu timpul de 1:48,85. Cursa în care a fost repartizat Trofin a fost câștigată de spaniolul Saul Ordonez, cu o performanță de 1:47,95.

În clasamentul general al seriilor, sportivul în vârstă de 22 de ani, legitimat la CSM Sfântu Gheorghe, s-a clasat pe poziția 27 din 33 de atleți înscriși în specialitatea de 800 m.

Ultimul timp care a permis accesul în semifinalele probei celor două tururi de pistă i-a aparținut francezului Pierre Ambroise Bosse, clasat pe 20 în ierahia generală, cu 1:48,14. Cea mai bună performanță din calificări a fost înregistrată de polonezul Adam Kszkot, cu 1:46,31.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri