Neagoe, euforic după victoria entuziasmantă cu Dinamo: „Vreau să rămânem neînvinși în continuare”. Varianta celor de la Sepsi pentru evenimentele din finalul partidei de la Sfântu Gheorghe

Neagoe, euforic după victoria entuziasmantă cu Dinamo: "Vreau să rămânem neînvinși în continuare". Varianta celor de la Sepsi pentru evenimentele din finalul partidei de la Sfântu Gheorghe

Eugen Neagoe, din ce în ce mai încrezător în forțele echipei sale. Succesul cu Dinamo i-a dat aripi tehnicianului și acesta este de părere că Sepsi poate rămâne neînvinsă până la finalul play-off-ul și, implicit, să se salveze de la retrogradare. Neagoe spune că a fost un adevărat spectacol la Sfântu Gheorghe.

„În această seară, sincer, cred că a fost un adevărat spectacol la Sfântu Gheorghe. Ambele echipe merită felicitări pentru jocul din această seară. Au fost ocazii și de-o parte, și de alta, iar eu cred că mai puteam marca și în alte situații. Am avut ocazii clare, inclusiv singur cu portarul”, a afirmat Eugen Neagoe, la finalul meciului.

Cu trei victorii și patru remize obținute, Sepsi este singura echipă neînvinsă în play-out. „Este un lucru bun că am marcat în toate jocurile. Suntem neînvinși, dar s-a terminat doar turul. Vor mai fi încă șapte jocuri. Le-am spus că vreau în continuare să rămânem neînvinși, avem forța și mijloacele necesare să rămânem neînvinși până la final”, a adăugat Neagoe.

Tehnicianul lui Sepsi a lămurit și misterul legat de incidentele din finalul jocului: „Un suporter dinamovist a plecat din sectorul lor și a furat un steag, ceva foarte urât! Cei de la Dinamo au fost tratați cum se cuvine de suporterii noștri, sunt de mare calitate, nu jignesc, nu au probleme cu adversarii. Jucăm cu 5.000 de oameni la fiecare meci acasă. Din păcate, nu avem stadion mai mare, pentru că merită să vină 10.000 de oameni. Îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat, dar nu a fost vina suporterilor noștri”.

În play-out, după acest succes, Sepsi a urcat pe locul trei, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo este în continuare lider, cu 35 de puncte. Este a doua înfrângere suferită de Florin Bratu ca antrenor în Ștefan cel Mare.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
SUA își pune aliații NATO la test: Trump decide cine rămâne „loial” înainte de retragerea trupelor din Europa
Mediafax
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Coșmar într-un avion Ryanair. Pasagerii ar fi leșinat și vomitat din cauza căldurii sufocante
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Râzi cu lacrimi
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Descopera.ro
Explicația halucinantă a pensionarului SRI despre Anna. Cum a încercat 'Romeo' de pe Transfăgărășan să iasă basma curată după ce familia l-a luat la întrebări
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Promotor.ro