Acasa » Fotbal Intern » Naționala » FOTO | Mesajul lui Andrei Vlad după ce naționala Under 19 a ratat calificarea la Euro 2018

FOTO | Mesajul lui Andrei Vlad după ce naționala Under 19 a ratat calificarea la Euro 2018

Portarul Andrei Vlad și-a arătat regretul pentru ratarea calificării la Euro 2018, România fiind învinsă pe final de către Ucraina.
Bogdan Savin
FOTO | Mesajul lui Andrei Vlad după ce naționala Under 19 a ratat calificarea la Euro 2018

Portarul Andrei Vlad și-a arătat regretul pentru ratarea calificării la Euro 2018, România fiind învinsă pe final de către Ucraina.

Andrei Vlad a avut o mare parte din vină în faza ce a dus la marcarea primului gol al celor din Ucraina, în minutul 84, Safronov aducând egalarea. Apoi, Bondar a punctat în minutul 90+2 și „tricolorii” au ratat calificarea la Euro 2018.

„O seară neagră… nu mă gândeam nici măcar o secundă că nu putem obține calificarea. A durut și doare acest rezultat. Ne cerem scuze oamenilor care au fost lângă noi și ne-au susținut până la ultimul fluier”, e mesajul postat de Andrei Vlad pe rețelele sociale la doar câteva ore după eșecul suferit la Ploiești.

Naționala Under 19 câștigase primul meci din Turul de Elită, cel cu Serbia, 4-0, apoi s-a impus în fața Suediei, 2-1, și avea nevoie de o remiză contra Ucrainei pentru a se califica la Euro 2018.

 

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]