FOTO | Imagine incredibilă la nivelul Champions League. Cum arăta banca de rezerve a celor de la Astana în meciul cu Atletico Madrid

Situație jenantă pentru o echipă care evoluează în Liga Campionilor oferită de kazahii de la Astana în partida cu Atletico Madrid, de pe Vicente Calderon.
FOTO | Imagine incredibilă la nivelul Champions League. Cum arăta banca de rezerve a celor de la Astana în meciul cu Atletico Madrid

Situație jenantă pentru o echipă care evoluează în Liga Campionilor oferită de kazahii de la Astana în partida cu Atletico Madrid, de pe Vicente Calderon.

  • Atletico Madrid s-a impus fără probleme în meciul cu Astana, scor 4-0

Aflată la debutul în cea mai tare competiție inter-cluburi din lume, Astana nu pare prea preocupată de meciurile cu echipele din high-life-ul fotbalului european.

Campioana Kazahstanului a deplasat în Spania doar 15 jucători (13 jucători de câmp și 2 portari), trecând astfel pe foaia de joc doar 4 rezerve. O situație inedită, însă motivul invocat de tehnicianul Stanimir Stoilov este cel care i-a făcut pe jurnaliștii spanioli să ridice din sprâncene. Stoilov a preferat să-și menajeze mai mulți titulari la meciul cu Atletico Madrid, finalistă în Champions League acum doi ani, pentru că are meci în campionat cu Kairat Almaty.

Iar imaginea suprinsă de Marca în timpul meciului, cu rezervele Astanei, e de-a dreptul spectaculoasă 🙂

VEZI AICI REZULTATELE COMPLETE ȘI CLASAMENTELE DIN CHAMPIONS LEAGUE

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]