Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » Italienii anunță: Chiricheș s-a înțeles cu AS Roma. Transferul s-ar putea realiza în următoarele ore

Italienii anunță: Chiricheș s-a înțeles cu AS Roma. Transferul s-ar putea realiza în următoarele ore

ProSport a anunțat încă din urmă cu o lună și jumătate că Vlad Chiricheș urmează să se transfere la AS Roma, acolo unde este dorit insistent de managerul Rudi Garcia. Sky Sport Italia anunță că jucătorul s-a înțeles cu clubul roman, însă lipsește pentru moment acordul dintre cele două cluburi.
Italienii anunță: Chiricheș s-a înțeles cu AS Roma. Transferul s-ar putea realiza în următoarele ore

Vlad Chiricheș s-a înțeles cu clubul italian AS Roma în privința detaliile contractuale, anunță jurnaliștii de la Sky Sports Italia. În următoarele ore, Roma și Tottenham urmează să ajungă la un acord în privința formei de transfer a fundașului central de 25 de ani. Sâmbătă, Chiricheș nu a fost inclus în lotul celor de la Tottenham pentru partida disputată în deplasare împotriva celor de la WBA, câștigată de oaspeți cu 3-0, alimentând și mai mult zvonurile care îl dau pe jucătorul român ca și transferat în capitala Italiei.

Antrenorul romanilor Rudi Garcia le-a transmis oficialilor clubului că are nevoie de fundașul român și le-a trasat șefilor Romei o sarcină: Chiricheș trebuie să ajungă la Roma chiar dacă transferul se va realiza în ultimele ore ale „ferestrei” din această iarnă. Perioada de mercato pe plan internațional se încheie la miezul nopții de luni spre marți, astfel că oficialii clubului italian trebuie să urgenteze negocierile cu Tottenham pentru aducerea lui Chiricheș.

14 meciuri a jucat Chiricheș pentru Tottenham în acest sezon, în toate competițiile

11 milioane de euro este cota de piață a fundașului în vârstă de 25 de ani