Acasa » Alte Sporturi » Handbal » Bahrain și Emiratele Arabe Unite au revenit asupra deciziei de a nu participa la CM de handbal

Bahrain și Emiratele Arabe Unite au revenit asupra deciziei de a nu participa la CM de handbal

Federațiile din Bahrain și Emiratele Arabe Unite au anunțat Federația Internațională de Handbal (FIH) că au revenit asupra deciziei de a nu participa la Campionatul Mondial din 2015, din Qatar, informează AFP.
Bahrain și Emiratele Arabe Unite au revenit asupra deciziei de a nu participa la CM de handbal

Federațiile din Bahrain și Emiratele Arabe Unite au anunțat Federația Internațională de Handbal (FIH) că au revenit asupra deciziei de a nu participa la Campionatul Mondial din 2015, din Qatar, informează AFP.

Federația din Bahrain a „cerut FIH să retragă scrisoarea de retragere și să confirme participarea la CM-2015”, a anunțat secretarul general al forului, Khaled al-Najm.

Și federația din Emiratele Arabe Unite a anunțat că a cerut FIH să nu ia în considerare retragerea echipei și a subliniat că așteaptă „un răspuns pozitiv”.

Bahrain și Emiratele Arabe Unite au anunțat, în urmă cu zece zile, că nu vor participa la CM din Qatar, fără a preciza motivul acestor retrageri.

Sursa: Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]