Serena, speriată și auto-ironică înainatea finalei de la Turneul Campioanelor cu Simona Halep: „Primul meu obiectiv este să câștig trei game-uri”

Serena Williams, calificată cu mari emoții în finala Turneului Campioanelor, grație rezultatului scos de Simona Halep în ultimul meci din grupe și cu o semifinală decisă în trei seturi, 2-6, 6-3, 7-6 cu Caroline Woznicki, are un discurs total neobișnuit înaintea finalei cu Simona Halep. "Primul meu obiectiv este să câștig trei game-uri în partida cu Halep. Sper să îmi fac serviciul. Asta ar fi bine. Și sper să reușesc să îi fac break măcar o dată. Plec cu obiective mărunte", a spus americanca la conferința de presă de sâmbătă, de la capătul semifinalei.
Serena, speriată și auto-ironică înainatea finalei de la Turneul Campioanelor cu Simona Halep: "Primul meu obiectiv este să câștig trei game-uri"

Serena Williams, calificată cu mari emoții în finala Turneului Campioanelor, grație rezultatului scos de Simona Halep în ultimul meci din grupe și cu o semifinală decisă în trei seturi, 2-6, 6-3, 7-6 cu Caroline Woznicki, are un discurs total neobișnuit înaintea finalei cu Simona Halep. „Primul meu obiectiv este să câștig trei game-uri în partida cu Halep. Sper să îmi fac serviciul. Asta ar fi bine. Și sper să reușesc să îi fac break măcar o dată. Plec cu obiective mărunte„, a spus americanca la conferința de presă de sâmbătă, de la capătul semifinalei.

Serena a clarificat rapid poziția față de Simona Halep, cea pe care a lăudat-o și imediat după partidă, atât la conferința de presă, cât și pe rețelele de socializare. „Jocul ei a fost foarte bun. Și ea a spus asta. Voi lupta pentru a da tot ce am mai bun și vom vedea cum vor sta lucrurile„, a încheiat Serena.

3-1 este scorul întâlnirilor directe între Serena Williams și Simona Halep. Trei dintre aceste partide au inclus seturi câștigate cu 6-0 (de două ori în favoarea Serenei și o dată, la Singapore, în favoarea Simonei).

Serena nu a digerat nici prestația sa din meciul cu Halep, nici scorul 6-0, 6-2 – cea mai drastică înfrângere după perioada junioratului. Serena a fost cel mai dur critic al propriului joc în partida din Grupa Roșie, spunând răspicat că „lovitura mea de dreapta a fost în vacanță„, iar „serviciul a fost bun pentru categoria de vârstă 10 ani„.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]