UPDATE: Situația a fost greșit interpretată de comentatorii Sky Sports. Aceștia au afirmat în timpul partidei că acei suporteri au părăsit dezamăgiți stadionul și probabil că nu vor mai ține niciodată cu Arsenal, însă lucrurile stau cu tot altfel.

Tânărul respectiv susține că a fost surprins în timp ce mergea la toaletă, după care s-a întors și a urmărit în continuare partida. Acesta a anunțat că-i va da în judecată pe comentatorii Sky Sports, pentru afirmațiile făcute.

La scorul de 4-0 pentru Reading, un cuplu fan Arsenal n-a mai crezut în revenire și în minutul 37 au părăsit arena. Au ratat însă poate cel mai spectaculos meci din ultimul deceniu

Reading – Arsenal a fost una dintre cele mai spectaculoase partide din ultimii ani. Gazdele au condus cu 4-0 până în prelungirile primei reprize, când Walcott a mai redus din diferență. După 90 de minute tabela arăta un incredibil 4-4, însă dramatismul partidei a continuat și în prelungiri.

Chamakh a făcut 5-4 pentru Arsenal în minutul 103, dar Pogrebnyak a egalat în minutul 116. Când toată lumea se gândea la penalty, Walcott a făcut 6-5 în minutul 120, iar Chamakh a mai punctat o dată, în prelungirile prelungirilor.

Un cuplu a considerat însă că lucrurile sunt făcute la 4-0. Supărați pe favoriții săi, cei doi tineri au părăsit stadionul încă din minutul 37, la scorul de 4-0. Au ratat însă unul dintre cele mai frumoase meciuri din ultimii ani și probabil că regretele au pus stăpânire pe ei când au ajuns acasă și au deschis televizorul.