ŞTIRILE PROSPORT | Cea mai slabă lovitură de la 11 metri! Cum a putut să execute Aubameyang un penalty

2 oct 2017 2595 afişări Comentează şi tu ProSport Live

Mihaela Măncilă vă aşteaptă în fiecare zi de luni până vineri, cu începere de la ora 13:30, la Ştirile ProSport

• Echipa lui Dică nu a avut emoţii cu nou promovata Sepsi. A marcat de 4 ori şi a rămas la 4 puncte în spatele CFR-ului. 3 goluri în 8 minute a primit Sepsi.
  • CFR Cluj nu se dezminte şi mai câştigă un meci. Cu 2-0 s-a impus în faţa celor de la Juventus.
  • În exclusivitate pentru ProSport , Floretin Petre a mărturisit ce s-ar fi întâmplat cu el dacă Dinamo sau fotbalul nu s-ar fi inventat. Cine este cel mai rapid jucător din Liga I în viziunea lui şi ce gol i-a marcat cariera vă invit să urmăriţi!
  • Duelul românilor din Belgia a fost câştigat de Stanciu şi Chipciu. Anderlecht a învins-o pe echipa lui Răzvan Marin, Standard Liege, cu 1-0. Chipciu şi Răzvan Marin au fost titulari. Stanciu a intrat în minutul 81. Schimbarea a fost cu noroc, Anderlecht a înscris în minutul 89. Campioana Belgiei este la 9 puncte de liderul Brugge, în timp ce Standard este mai jos, la 6 puncte de Anderlecht.
  • A curs cu medalii în weekend. Tricolorele de la canotaj au câştigat două medalii de aur la Campionatele Mondiale din America. “Fetele noastre au murit pe barcă pentru a învia pe podium”, a spus  Elisabeta Lipă, preşedintele Federaţiei Române de Canotaj.
  • Simona Halep va juca mâine cu Magdalena Ribarikova în turul doi al turneului de la Beijing. Ieri, Monica Niculescu a făcut un meci senzaţional în faţa britanicei Johanna Konta. A fost 6-1, 6-2 pentru Monica şi va juca în turul 2, alături de Simona Halep şi Sorana Cîrstea.
  • Probleme medicale pentru Marian Drăgulescu înaintea debutului Campionatului Mondial de Gimnastică de la Montreal. Astăzi vor fi calificările în concursul masculin, iar liderul echipei, Drăgulescu, a renunţat la calificările la sol din cauza unor dureri la gleznă şi se va concentra exclusiv pe sărituri. Echipa masculină a României este formată din 6 sportivi.
  • Mario Balotelli a tunat şi-a fulgerat în pauza meciului Nice – Olympique Marseille încheiat 2-4. Nice a condus cu 2-0 după 16 minute dejoc. Balotelli şi Seri au marcat pentru gazde. Marseille a întors scorul în favoarea sa până la pauză, iar Balotelli a luat foc pe tunelul spre vestiare.
  • Cea mai slabă lovitură de la 11 metri vine de unde nici nu te aştepţi. Aubameyang de la Borussia Dortmund a vrut să râdă de portarul de la FC Augsburg, dar cel din urmă a râs de el. Golgheterul Borussiei a ratat penalty-ul, dar echipa sa a câştigat partida cu 2-1.