Petrolul Ploieşti a remizat cu FK Sumqayit, scor 1-1, într-un meci amical

23 ian 2016 1913 afişări Comentează şi tu Liga 1

Formaţia Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical susţinut, vineri, în compania echipei azere FK Sumqayit, în stagiul de pregătire din Turcia, informează site-ul oficial al grupării ploieştene.

Varga a deschis scorul pentru ploieşteni în minutul 44, Farjad-Azad egalând în minutul 90.

FC Petrolul (repriza I): Cobrea – David, Prestia, Inez, Begeorgi – Bucşa – Nepomuceno, Zoubir, Marinescu, Varga – Pacar.

FC Petrolul (repriza a II-a): Bolboaşă – David, Benga, Mişelăricu, Pulhac – Guerriero – Pacar (75 R. Alecsandru), Lesoimier, Marinescu (64 Bucşa), Varga (64 Mareş) – Paolucci.

Următorul amical va avea loc luni, în compania bulgarilor de la Montana.

Pe de altă parte, portarul Iustin Popescu va evolua, până la finele acestei stagiuni la Petrolul. Împrumutat de la Dinamo Bucureşti, Popescu (22 ani, 1.84 m) a mai jucat, în cariera sa, la Chindia Târgovişte, Fortuna Câmpina, Dinamo II Bucureşti şi ACS Berceni.