Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Mititelu, mai tare ca Bill Gates: „A plătit amenzi mai mari ca patronul Microsoft!”

Mititelu, mai tare ca Bill Gates: „A plătit amenzi mai mari ca patronul Microsoft!”

Ion Crăciunescu s-a dovedit a fi de ceva timp unul dintre cei mai acizi contestatari ai lui Mircea Sandu. Amenzile imense pe care au trebuit să le suporte Iancu și Mititelu în ultimele luni nu au rămas fără ecou. Fostul mare arbitru critică politica Federației de a amenda cu sume colosale oamenii din fotbal. Crăciunsescu a făcut un cuantum al sumelor pe care patronul Craiovei a trebuit să le achite către FRF și spune că nici Bill Gates nu a fost vreodată taxat cu o asemenea sumă. "Amenzile pe care le percepe FRF, de ordinul sutelor de mii de euro, într-o țară de nivelul României, mi se par niște lucruri deplasate. Mi se pare inacceptabil. Ne confundăm, în România, cu Bill Bates, dar nici el nu cred că a plătit vreo amendă de 220.000 de euro. Lucrurile sunt dezechilibrate, sărim dintr-o barcă în alta. Venim cu un regulament în care spunem că depunctăm dacă sunt insulte. Apoi, atunci când apar insultele, anulăm regulamentul, apoi îl repunem în vigoare, pentru ca după aceea să îl desființăm de tot și să punem aceste amenzi", a spus Crăciunescu la sptFM.
Mititelu, mai tare ca Bill Gates: "A plătit amenzi mai mari ca patronul Microsoft!"

Ion Crăciunescu s-a dovedit a fi de ceva timp unul dintre cei mai acizi contestatari ai lui Mircea Sandu.

Amenzile imense pe care au trebuit să le suporte Iancu și Mititelu în ultimele luni nu au rămas fără ecou. Fostul mare arbitru critică politica Federației de a amenda cu sume colosale oamenii din fotbal.

Crăciunsescu a făcut un cuantum al sumelor pe care patronul Craiovei a trebuit să le achite către FRF și spune că nici Bill Gates nu a fost vreodată taxat cu o asemenea sumă.

"Amenzile pe care le percepe FRF, de ordinul sutelor de mii de euro, într-o țară de nivelul României, mi se par niște lucruri deplasate. Mi se pare inacceptabil. Ne confundăm, în România, cu Bill Gates, dar nici el nu cred că a plătit vreo amendă de 220.000 de euro. Lucrurile sunt dezechilibrate, sărim dintr-o barcă în alta. Venim cu un regulament în care spunem că depunctăm dacă sunt insulte. Apoi, atunci când apar insultele, anulăm regulamentul, apoi îl repunem în vigoare, pentru ca după aceea să îl desființăm de tot și să punem aceste amenzi", a spus Crăciunescu la sptFM.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]