La finalul meciului erau retrogradaţi! FOTO | Imagini senzaţionale din tabăra lui ACS Poli, după ce FC Botoşani a marcat în prelungirile meciului cu Pandurii

4 iun 2017 13796 afişări Comentează şi tu Liga 1
La finalul meciului erau retrogradaţi! FOTO | Imagini senzaţionale din tabăra lui ACS Poli, după ce FC Botoşani a marcat în prelungirile meciului cu Pandurii 4 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/16403740/2/untitled-1.jpg

Tensiune maximă în ultima etapă din play-out, în care s-au decis ultimele echipe care retrogradează. ACS Poli a făcut doar 2-2 cu Gaz Metan, deşi avea nevoie de victorie, dar a reuşit să scape de retrogradarea directă, după ce Botoşani a marcat în prelungirile meciului cu Pandurii.

Final dramatic de campionat în play-out. ACS Poli a reuşit să prindă locul de baraj pentru menţinerea în Liga 1, deşi au făcut doar egal cu Gaz Metan. Jucătorii lui Ionuţ Popa păreau resemnaţi cu ideea că au retrogradat, însă FC Botoşani le-a făcut o surpriză în meciul cu Pandurii. Gorjenii aveau nevoie de măcar un egal pentru a merge la baraj.

Mai întâi, Golofca a deschis scorul pentru FC Botoşani, în minutul 88. La acest rezultat, ACS Poli scăpa de retrogradarea directă şi mergea la baraj. Florin Ilie a egalat însă pentru Pandurii, în minutul 90+1 şi bănăţenii s-au gândit că nu mai au nicio şansă la salvare. Însă, în minutul 90+4, Lorand Fulop a adus-o pe FC Botoşani în avantaj şi la ACS Poli a fost o explozie de bucurie. Jucătorii şi cei din staff au aşteptat pe telefoane finalul de la Botoşani - Pandurii.