Edi Iordănescu a făcut egal cu locul secund din Cehia. Târgu Jiu - Sparta Praga 1-1

27 ian 2016 2538 afişări Comentează şi tu Liga 1
Edi Iordănescu a făcut egal cu locul secund din Cehia. Târgu Jiu -  Sparta Praga 1-1

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Sparta Praga, locul 2 în Cehia, într-un meci disputat miercuri, în cantonamentul din Spania, informează contul oficial al clubului.

Wellington a deschis scorul, din penalty, în minutul 17, iar Zahustel a egalat, în minutul 62.

Echipa folosită de Edward Iordănescu în meciul cu Sparta Praga: Lazar, Unguruşan, Vasco Fernandes, Piţian, Acsinte, Pleaşcă, Răuţă, Ciucur, Nicoară, Nistor, Wellington.

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, sâmbătă, pe stadionul Los Barrios, cu scorul de 2-1, de echipa germană TSV 1860 Munchen. În primul meci din Spania, echipa gorjeană a pierdut, scor 0-1, cu Karsruher SC.

Sursa: MEDIAFAX