E SIGUR! "Câinii" au mai ratat un SUPER transfer! Porumboiu jubilează: Paito a ajuns la Vaslui
UPDATE 14:14: Deşi a fost urmărit de Liviu Ciobotariu şi Dinamo l-a dorit, Paito a ajuns în cele din urmă la Vaslui. Mozambicanul de 29 de ani a fost "deturnat" de Adrian Porumboiu şi convins să semneze cu gruparea moldavă.
Fotbalistul a făcut azi joncţiunea cu lotul lui FC Vaslui şi va intra în programul de pregătire al lui Augusto Iancio.
ProSport a anunţat în EXCLUSIVITATE, în ediţia tipărită de azi, că Paito va ajunge la Vaslui.
Jucătorul după care dinamoviştii tânjesc a fost "furat" de o contracanditată la titlu. "Câinii" au tergiversat negocierile cu Paito şi chiar au încercat să ajungă la fotbalist prin alt impresar, iar astfel l-au pierdut pe mozambican în dauna unei rivale. FC Vaslui a ajuns la un acord cu fotbalistul de 29 de ani, acesta fiind aşteptat azi la antrenamentele galben-verzilor.
Dinamo a început sâmbătă al doilea cantonament din Antalya, iar cu această ocazie, Paito ar fi trebuit să se alăture lotului. Liviu Ciobotariu l-a urmărit pe mai multe dvd-uri şi a fost mulţumit de evoluţiile acestuia, motiv pentru care a şi avizat aducerea fundaşului. Astfel, mozambicanul a primit biletul de avion cu destinaţia Turcia, dar între timp, pe fir a intrat şi FC Vaslui.
Moldovenii i-au trimis contractul
Problemele între cele două părţi au apărut după ce conducerea lui Dinamo a încercat să scoată din ecuaţie firma germană de impresariat cu care Paito are contract şi l-a contactat pe jucător prin intermediul altor agenţi. Fotbalistul a întrerupt discuţiile cu roş-albii, chiar dacă aceştia i-au achiziţionat chiar şi biletele de avion şi, între timp, a ajuns al un acord verbal cu FC Vaslui. Aseară, fundaşul aştepta pe fax contractul cu echipa lui Porumboiu pentru a face apoi joncţiunea cu lotul moldovenilor.

Pîrvulescu, Nasser, Joao Alves şi lista continuă! "Câinii" au mai ratat un SUPER transfer! Ce jucător i-a "suflat" Porumboiu lui Borcea


















la care se pricepe cel mai bine dintre toate echipele.,intamplare,etc.Adevarata valoare a unei echipe se arata atunci cand joaca in Europa si acolo Dinamo ne-a facut intotdeauna de ras pentru ca acolo nu poti aranja meciurile.
Joaca si tu alaturi de peste 250 de mii de utilizatori, cel mai tare joc online realizat de romani! Aici sunt armate, ziare, spionaj, jocuri bursiere, gazetari, concursuri, etc.
Intra pe http://z6.ro/P3K si ajuta Romania in razboiul cu Ungaria.
Ar trebui ca antrenorul ( Ciubotariu ) sa-si dea demisia. Conducerea asta de rahat isi bate joc de el. Si de noi. Ar trbui sa fie stadionul gol. Cu acest lot nu putem lua campionatul.
we we we fetite pebani ro - escorte pentru toate buzunarele!
WE WE WE FETITEPE BANI RO - cel mai complet site de escorte!
cel mai conplect lot, idiotue ce te pus sa ti cu dinamo dac nu ai incredere in acest lot duten * la cioban, HAI DINAMOà
Te-a dezamagit echipa favorita? Crezi ca poti face treaba mai buna? Hai sa castigi o Cupa Champions League reala in cel mai bun manager de fotbal online gratuit! Patrick Vieira te invita sa castigi un telefon mobil Samsung in finala SuperCupei din Manager League .ro : http://TinyUrl.com/fotbalgratis
@yup: daca toti suporterii dinamovisti sunt la fel de * ca tine, nu e de mirare ca ne dam in cap si ne injuram pe stadioane...cei pe care ii cunosc eu au mai multi ani de scoala decat ai tu de viata, dar aia tin cu echipa lui Augustin, Talnar si Orac…