De doi bani speranţă! FC Vaslui - Sportul Studenţesc 4-2

Comentează şi tu
de Adi Enăşoaie Ultimul update 15 mai 2011
De doi bani speranţă! FC Vaslui - Sportul Studenţesc 4-2 LIVE TEXT FC Vaslui - Sportul 3-0! Au marcat: Bălace, Pouga şi Adailton 8 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/8267834/4/j4r6612.jpg

În faţa unei echipe a Sportului deja retrogradate, FC Vaslui făcut ieri un meci destul de slab, dar a obţinut trei puncte, scor 4-2.

2.000 de spectatori au ales să vină la stadion pentru a vedea FC Vaslui - Sportul în detrimentul unui grătar la pădure alături de familie şi prieteni. Şi, după primele 30 de minute în care nu s-a întâmplat mai nimic, aproape toţi regretau alegerea făcută. A venit însă forcingul vasluienilor, care şi-au amintit că totuşi sunt în plutonul fruntaş al Ligii I. Şi, în minutul 36, Milisavljevic l-a servit excelent pe Bălace, care a deschis scorul: 1-0.

În cel de-al doilea mitan, elevii lui Hizo au forţat la fel de puţin, însă suficient pentru a închide meciul foarte repede, tabela arătând 3-0 la doar un sfert de oră de la reluarea jocului după golurile marcate de Pouga şi Adailton. Vasluienii au răsucit cuţitul în rana "studenţilor" în minutul 79, când Wesley a făcut 4-0. În prelungiri, Sportul şi-a adus aminte că încă joacă în Liga I şi a punctat de două ori prin Maxim şi Curelea.