Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Mustață le răspunde contestatarilor din AISS:** „Sunt 20 de chiftele”

Mustață le răspunde contestatarilor din AISS:** „Sunt 20 de chiftele”

Șeful Peluzei Nord îi atacă pe contestatarii lui Gigi Becali. AISS se dezice de club. Care e părerea Peluzei Nord? GHEORGHE MUSTAȚĂ‚: Cu cine? AISS? Cine sunt frate ăștia? Nu mă interesează, e problema lor ce vor să facă. Noi avem alte planuri, am vorbit și cu Meme, și cu Lăcătuș, și cu jucătorii. Le-am zis să își dea viața pe teren, că noi suntem alături, avem planuri mari, multe galerii ne vor copia, o să vezi... Apropo, cu cine ai făcut interviu? Cu Costi ăla? Da... Păi ăia se bagă ei în seamă așa? Ă‚ia nu mai sunt suporteri, frate. Ei n-au încurajat niciodată echipa, au fost numai pe scandal, niște curve... De ce? Frate, de când au invadat suporterii de la tribuna a doua, ăia de la Glass, că e brigada lor, de atunci nu-i mai suport. La meciul cu Timișoara, că doar știi și tu... Cum mă, să bați suporterii steliști? Cum? Că eu nu înțeleg! Ei numai rău au făcut, numai pe scandal sunt, dar o să le lămurim noi. Acum se pregătește și un miting, știai? Cine îl face? Ei? Păi ei au scris atunci lista cu cerințele pe care le aveau la adresa lui Gigi, știi? Acum doi ani. Ei le-au scris, noi am fost linia întâi, și când trebuiau să vină la întâlnirea cu Gigi, s-au dat fugiți, ăștia sunt suporteri? Știu eu ce vor ei... Ce anume? Vor să plece Gigi Becali, dar n-o să plece niciodată, îți zic eu. Ei sunt 300 de suporteri, o mână de oameni, și, din ăia, jumătate sunt interziși. Acum au rămas 20 de chiftele, că dacă nu suntem noi, cei de la Nord, ei nu există. Dar îi veți susține dacă
Mustață le răspunde contestatarilor din AISS:** "Sunt 20 de chiftele"

Șeful Peluzei Nord îi atacă pe contestatarii lui Gigi
Becali

AISS se dezice de club. Care e părerea Peluzei
Nord?

GHEORGHE MUSTAȚĂ‚: Cu cine? AISS? Cine sunt frate ăștia? Nu mă
interesează, e problema lor ce vor să facă. Noi avem alte planuri,
am vorbit și cu Meme, și cu Lăcătuș, și cu jucătorii. Le-am zis să
își dea viața pe teren, că noi suntem alături, avem planuri mari,
multe galerii ne vor copia, o să vezi… Apropo, cu cine ai făcut
interviu? Cu Costi ăla?

Da…
Păi ăia se bagă ei în seamă așa? Ă‚ia nu mai sunt suporteri, frate.
Ei n-au încurajat niciodată echipa, au fost numai pe scandal, niște
curve…

De ce?
Frate, de când au invadat suporterii de la tribuna a doua, ăia de
la Glass, că e brigada lor, de atunci nu-i mai suport. La meciul cu
Timișoara, că doar știi și tu… Cum mă, să bați suporterii
steliști? Cum? Că eu nu înțeleg! Ei numai rău au făcut, numai pe
scandal sunt, dar o să le lămurim noi.

Acum se pregătește și un miting, știai?
Cine îl face? Ei? Păi ei au scris atunci lista cu cerințele pe care
le aveau la adresa lui Gigi, știi? Acum doi ani. Ei le-au scris,
noi am fost linia întâi, și când trebuiau să vină la întâlnirea cu
Gigi, s-au dat fugiți, ăștia sunt suporteri? Știu eu ce vor
ei…

Ce anume?
Vor să plece Gigi Becali, dar n-o să plece niciodată, îți zic eu.
Ei sunt 300 de suporteri, o mână de oameni, și, din ăia, jumătate
sunt interziși. Acum au rămas 20 de chiftele, că dacă nu suntem
noi, cei de la Nord, ei nu există.

Dar îi veți susține dacă se găsește alt
investitor?

Pe cine, frate? Pe „Costi Maimuță” și „Lătura cealaltă”? Bine,
frate, hai să zicem că îi susțin, da? Dar pe cine să aducă? Să
aducă ei alți investitori, cum se lăudau, că îi susțin eu. Dar tu
nu înțelegi că ei sunt pe interes, acum se și ceartă între ei,
și-au băgat îmbârligături între ei, au mai rămas 100 de inși.

Să înțeleg că ALSS are alte obiective față de AISS,
nu?

Frate, noi iubim Steaua, noi facem coregrafii, noi am fost 80 de
inși în Bănie, atâția câți am fost noi, am înghețat, am cântat, am
stat lângă echipă, ei unde au fost? Noi avem ligă de mult, de pe
vremea lui Jean Pavel, dar cârnații ăștia cine sunt, că nu a auzit
nimeni de ei, vorbesc doar pe la televizor, dar pe stadion lângă
echipă nu-i vezi.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Surse: Nicușor Dan este furios după ce s-a întâmplat ieri cu Bolojan
Mediafax
ȘOCUL de care a avut parte Elena Udrea după ce a mers cu fetița ei în vacanță, în Mamaia: 'Ferească Dumnezeu!'
Cancan.ro
Liniștea fragilă s-a rupt. Iranul reia presiunea asupra Strâmtorii Ormuz: „Trecerea nu poate fi garantată fără coordonarea cu Teheranul”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată casa de la țară a lui Cheloo. Rapper-ul a lăsat în urmă viața agitată de la oraș și s-a mutat în Breaza. Are o curte imensă
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Râzi cu lacrimi
După jumătate de secol, astronomii au descoperit ce ascunde gaura neagră din inima Căii Lactee
Descopera.ro
AMENDĂ de 495 lei pentru toți șoferii care fac această manevră pe șoselele din România, în 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cât costă noul GTA VI în România și cum poate fi cumpărat
Go4Games
Dacia Striker, surprinsă din nou în trafic. Noul model a fost fotografiat chiar într-o stație GPL
Promotor.ro