VIDEO | Gol spectaculos înscris de Eric Bicfalvi contra lui Zenit. FC Ural a fost aproape de marea surpriză

9 aug 2017 2153 afişări Comentează şi tu Stranieri

Internaţionalul român Eric Bicfalvi, în vârstă de 29 de ani, a marcat un gol pentru formaţia sa, Ural Ekaterinburg, în remiza obţinută miercuri, scor 1-1, pe teren propriu cu Zenit Sankt Petersburg, în etapa a cincea din campionatul Rusiei.

Mijlocaşul venit la Ural de la Tom Tomsk a deschis scorul, în minutul 35, în timp Aleksandr Kokorin a adus egalarea pentru Zenit Sankt Petersburg, în minutul 60. Este primul pas greşit făcut de fosta echipă a lui Mircea Lucescu în acest sezon, careacumulase 12 puncte din 12 posibile până la meciul cu Ural, bifând inclusiv o victorie cu 5-1 împotriva campioanei, Spartak Moscova.

Fost la FCSB şi Dinamo, Eric Bicfalvi a fost integralist, bifând a cincea partidă şi primul gol din acest sezon al campionatului din Rusia. În prenezt, Bicfalvi este cotat la 1,2 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Aleksandr Tarkhanov: Godzyur - Kalukov, Balazic, Haroyan, Merkulov - Fidler, Emeljanov - Dimitrov, Bicfalvi, Grigorjev - Iljin. Pe parcursul meciului au mai intrat pe gazon Lungu (58'), Bavin (74') şi Portnyagin (84').