Tătăruşanu, din nou integralist. Bologna - Fiorentina 1-1 şi echipa românului poate părăsi podiumul Serie A

6 feb 2016 1533 afişări Comentează şi tu Stranieri

Ciprian Tătăruşanu, portarul Fiorentinei, a fost integralist în meciul terminat, sâmbătă, la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu Bologna.

Fernandez, de la Fiorentina, a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene luate în minutele 47 şi 58. Bernardeschi a deschis scorul pentru Fiorentina, la două minute după ce echipa sa a rămas în inferioritate. Giaccherini a egalat în minutul 63.

Fiorentina este pe locul 3, cu 46 de puncte, la 7 în spatele liderului Napoli, în timp ce Bologna se află pe 10, cu 30 de puncte.

Sâmbătă, în Serie A, se mai dispută meciul Genoa - Lazio, de la ora 21.45.