S-a dezlănţuit 'uraganul' Stoian! Mijlocaşul a marcat primul său gol în Serie A! VIDEO Toate rezultatele din Italia

Comentează şi tu
Ultimul update 1 nov 2012
S-a dezlănţuit 'uraganul' Stoian! Mijlocaşul a marcat primul său gol în Serie A! VIDEO Toate rezultatele din Italia S-a dezlănţuit "uraganul" Stoian! Mijlocaşul a marcat primul său gol în Serie A! Toate rezultatele din Italia

Mijlocaşul Adrian Stoian a marcat primul său gol în Serie A în partida pe care echipa sa, Chievo Verona, a câştigat-o, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), în faţa formaţiei Pescara, în etapa a X-a din campionatul Italiei, informează Gazzetta dello Sport.

Stoian a intrat pe teren în minutul 63 şi a înscris golul doi al formaţiei din Verona în minutul 76. Fundaşul Paul Papp a fost rezervă la Chievo.

Primul gol pentru Chievo Verona a fost marcat de Luciano, în minutul 75, din penalti. Partida de la Verona s-a disputat pe o vreme potrivnică, vântul puternic şi precipitaţiile punând în dificultate jucătorii de pe teren.

VEZI AICI VIDEO

Rezultate înregistrate în celelalte partidele disputate, miercuri, în etapa a X-a a campioantului italian:

Atalanta Bergamo - SSC Napoli 1-0

A marcat: Carmona '19

Cagliari - AC Siena 4-2

Au marcat: Nene '6, '26, Sau '28, Thiago Ribeiro '89 / Bogdani '42, Calaio '90+3

Internazionale Milano - Sampdoria Genova 3-2

Au marcat: Milito '52 (penalti), Palacio '68, Guarin '82 / Munari '20, Eder '90+4

Juventus Torino - Bologna 2-1

Au marcat: Quagliarella '54, Pogba '90+2 / Taider '71

Lazio Roma - AC Torino 1-1

Au marcat: Mauri '57 / Glik '10