Kayserispor a pierdut şi cu Beşiktaş şi a ajuns la şase înfrângeri consecutive! Şumudică, pus la respect de două momente de geniu ale unor foşti fotbalişti importanţi ai Europei. VIDEO | "Clasic Quaresma" şi "bomba" lui Adriano

7 mai 2018 3297 afişări Comentează şi tu Stranieri

Cu Silviu Lung titular, Kayserispor, formaţia antrenată de Marius Şumudică, a pierdut în deplasarea de la Instanbul, de pe terenul lui Beşiktaş, scor 2-0, într-un meci terminat în zece oameni de ambele echipe.

Actuala campioană a Turciei a stabilit scorul final încă din prima repriză, cu golurile marcate de Tosic şi Adriano în minutele 31, respectiv 45. Sârbul Tosic nu a terminat meciul pe teren, fiind eliminat în minutul 61 după ce a încasat al doilea cartonaş galben. Boldrin a început meciul ca titular, dar a fost schimbat în minutul 67 cu ucraineanul Kravets, iar William De Amorin a început partida din postura de rezervă şi a fost introdus pe teren în minutul 72.
Iar a şasea înfrângere consecutivă pentru Şumudică în Turcia a fost adusă de jucători cu nume în fotbalul mondial. Starul Quaresma a oferit un moment de magie la faza primului gol, când a centrat din rabona, iar execuţia sa superbă a fost reluată în poartă de Duşan Todic. Apo, în minutul 45, Ryan Babel, fost atacant la Liverpool, i-a pasat brazilianului Adriano, cândva "extraterestru" pe Camp Nou, iar acesta a trimis mingea direct în vinclu, fără şanse pentr Silviu Lung.

Kayserispor ocupă locul opt, cu 44 de puncte. cu trei etape înaintea finalului de campionat, în timp ce Beşiktaş rămâne în lupta nebună pentru titlu. După 32 de etape, Galatasaray are 69, Fenerbahce şi Basaksehir au câte 66, iar Beşiktaş a strâns 65.