Craiova, învaţă de la Toşca! "Aeroplanino" ţinut la sol de fundaşul român. Betis a învins Milanul într-o partidă amicală

10 aug 2017 4353 afişări Comentează şi tu Stranieri
  • Real Betis, echipa pentru care evoluează fundaşul Alin Toşca, a învins AC Milan într-o partidă amicală disputată pe stadionul Angelo Massimino din Catania. Internaţionalul român a evoluat timp de 83 de minute împotriva formaţiei italiene.

Fabian Ruiz a deschis scorul pentru Betis în minutul 66, la prima sa acţiune. Mijlocaşul spaniol a fost introdus în minutul 65, în locul lui Cesar de la Hoz. André Silva a restabilit egalitatea după numai nouă minute, dintr-o lovitură de pedeapsă. Betis a dat lovitura în minutul 88, când Antonio Sanabria a marcat pentru 2-1, tot dintr-o lovitură de pedeapsă.

Antrenorul Vincenzo Montella a folosit o parte din vedetele venite în această vară, cum ar fi Bonucci, Çalhanoglu sau André Silva. Bonucci a purtat banderola de căpitan. AC Milan a eliminat CS U Craiova în turul III preliminar al Europa League, scor 3-0 la general, după 1-0 la Severin şi 2-0 în returul de pe San Siro.

Echipele de start:

AC Milan: Storari - Calabria, Zapata, Bonucci (cpt.), Antonelli - Montolivo, Locatelli, Çalhanoglu - Suso, André Silva, Borini
Real Betis: Dani Gimenez (cpt.) - Barragán, Mandi, Feddal, Toşca - Camarasa, De la Hoz, Guardado - Loren, Sergio León, Nahuel