Victorie pentru Anderlecht în etapa a doua din Belgia, 1-0 cu Oostende. Chipciu a fost integralist, Stanciu a prins doar 16 minute

6 aug 2017 2232 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Anderlecht, campioana Belgiei şi echipa unde joacă românii Alexandru Chipciu şi Nicolae Stanciu, a câştigat, duminică, scor 1-0, meciul jucat pe teren propriu cu Oostende, în etapa a doua din campionatul belgian.

Singurul gol al partidei a fost înscris de către Sophiane Hanni, în minutul 77. Este prima victorie obţinută de formaţia lui Rene Weiler în noul sezon, după ce runda inaugurală Anderlecht a remizat, 0-0, cu nou promovata Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni.

Alexandru Chipciu a fost integralist, în timp ce Nicolae Stanciu a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus în teren de către antrenorul Rene Weiler în minutul 74, în locul lui Dennis Appiah.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Rene Weiler: Sels - Appiah, Kara, Spajic, Obradovic - Dendoncker, Kums - Hanni - Chipciu, Teodorczyk, Onyekuru. Pe parcursul partidei au mai intrat în teren, în afara lui Stanciu, Thelin (54') şi Trebel (85').